Witam się z Wami w 2016 roku!

O rok starsi, ale i mądrzejsi! Bardziej doświadczeni, ostrożniejsi, a może właśnie pełni odwagi na nowe wyzwania?

Zawsze pojawia się to samo pytanie – kiedy to zleciało? Dokładnie! Jeszcze rok temu o tej porze nosiłam Filipa pod sercem, a dzisiaj to ośmiomięsięczny chłopiec z bolącymi ząbkami i uśmiechem za milion dolarów. Ty też na pewno budzisz się z refleksją, co takiego ważnego wydarzyło się w poprzednim roku i liczysz na kolejne piękne momenty w nadchodzącym czasie. Jestem zdania, by nie rozpamiętywać złych chwil, a skupić się na pozytywnych aspektach i wiem, że każdego z Was spotkało coś miłego, wzruszającego, czy ekstremalnego (mnie poród – hihi)! Nadchodzący rok budzi w Tobie wiele nadziei i radości, jesteś pełna entuzjazmu, by zmotywować się do realizacji postawionych przez siebie nowych celów. To, że jesteś gotowa na wyzwania i chcesz spełniać swoje plany powoduje, że podświadomie dążysz do spełnienia. Stawianie sobie coraz wyżej poprzeczki wzbudza w nas poczucie rozwoju i doskonalenia.

nowy1 â  kopia

nowy8 â  kopia
Nie będę odkrywcza pisząc, że u nas największym wydarzeniem ubiegłego roku były narodziny synka. Pola stała się siostrą swojego „Malutkiego”. Uwielbiam jej określenia, kiedy pyta mnie: „Mamusiu, a dlaczego Malutki płakał?”. Okruszek okazał się momentami trudny do okiełznania, w przeciwieństwie do swojej siostry, która nas po prostu rozpieściła. Filip dał nam dowód na to, że każde dziecko jest inne. Pozwolił mi szybko dojść do formy sprzed ciąży, w której przytyłam aż 19kg!  Miałam także dzielny plan powrotu do biegania, ale mój wymagający syn potrzebował mnie często blisko siebie, więc odłożyłam swoją pasję na później – a tu dobrym momentem będzie właśnie początek 2016 roku.
Kolejnym bardzo ważnym wydarzeniem było pójście Poli do przedszkola. Kto jest ze mną już dłuższy czas ten wie, że było to dla mnie dość emocjonalne przeżycie – kolejny etap w życiu mojej kochanej Polci. Byłam ciekawa jej zachowań, spostrzeżeń i odczuć. W głębi duszy denerwowałam się, choć wiedziałam, że da rade! Początki nie należały do najłatwiejszych – płacze, przytulania, choroby, ale przeszło. Pola jest dzisiaj bardzo radosnym przedszkolakiem, który codziennie opowiada nowinki z zajęć, a co najciekawsze, tęskni za przedszkolem, kiedy jest w domu. Uwielbia spędzać tam czas, bawić się i uczyć, czuje się tam bezpieczna. A ja wiem, że jest szczęśliwa. Miałam dwukrotnie okazję do wzruszeń, przy okazji pasowania na przedszkolaka i Jasełek. Łzy napływały mi do oczu widząc Polcię na scenie, machającą do mnie i do męża na widowni. Rozpierała mnie najprawdziwsza w świecie duma, kiedy recytowała wierszyk do mikrofonu. Chcę więcej takich chwil.

nowy7 â  kopia

nowy12 â  kopia

nowy11 â  kopia

 

 

Każdy dzień uczy mnie i pokazuje jak ważna jest siła i moc rodziny. Trafiają się dni gorsze – każdy je ma, ale tych lepszych i radośniejszych jest zdecydowanie więcej. Moje dzieci każdego poranka pokazują mi, co to jest prawdziwe szczęście. Poranny całus i przytulas daje mocną dawkę energii, by się starać i działać – dla nich i dla siebie. Ten, kto ma dzieci, wie, z jakimi poświęceniami to się wiąże – swoje potrzeby przesuwa się na dalszy plan. Mimo natłoku obowiązków, można spełniać swoje marzenia i pasje. Pisanie bloga to nie lada wyzwanie. Przygotowanie treści i zdjęć zajmuje sporo czasu, zazwyczaj robię to, kiedy dzieci pójdą już spać. Jestem niekiedy zmęczona obowiązkami dnia codziennego, ale Wy moi czytelnicy motywujecie mnie do pracy. Jest Was coraz więcej, więc czuję, że mam wobec Was zobowiązania i przygotowanie postu sprawia mi ogromną frajdę.

MOJE POSTANOWIENIA

Jestem mamą, żoną, nauczycielką i chce Was inspirować. Jak każdy z Was mam plany na Nowy Rok. Wy również spisujecie swoje plany i minizadania w kalendarzu? 

MAJA W SIECI

W marcu blog obchodzi pierwsze urodziny, a konto na instagramie jest prowadzone przeze mnie już równo 2 lata, a Was przybywa z każdym dniem. To jest niezwykłe, że dzięki pewnej bardzo miłej osoby założyłam konto na instagramie, by 'iść z duchem czasu’, a do tej pory zebrało się Was ponad 40 tysięcy. Chcę pisać jeszcze więcej i częściej. Blog powstał dzięki Waszym wielokrotnym namowom. W październiku założyłam funpage na Facebooku (tutaj – zapraszam) i te trzy kanały social media nadal chce rozwijać. Moje dzieci potrzebują bardzo dużo uwagi i to one wraz z mężem stanowią mój numer 1, ale znajdę czas dla wszystkich – nie ma rzeczy niemożliwych.

MAJA BIEGA

Nie ma lipy! Wracam do biegania. W maju czeka na mnie Bieg Papiernika (10km), na którym mam nadzieje spotkam się z niektórymi z Was. Chcę Was motywować do ruchu i zdrowego trybu życia.

MAJA AMBASADOR

Wiecie, że spotkał mnie ogromny przywilej jakim jest objęcie funkcji Ambasadora KidsTravel (info tutaj).  Już niebawem wyruszamy z dziećmi testować dla Was hotel przyjazny rodzinom z maluchami. Mam nadzieje, że będziecie z nami wówczas na Snapchacie  – szykujemy dość szczegółową relację z wyjazdu 🙂

MAJA WRACA DO PRACY

We wrześniu wracam do pracy – jak jeszcze będzie gdzie. Likwidacja gimnazjów, likwidacja wszystkiego – nie będzie niczego – czuje się jakby wizja Kononowicza się spełniała. Nie wiem, co z tą Polską, ale nie o polityce, bo mnie nerwy biorą. Chce dla Was pisać, zanim mi zabronią.
A jak już będę miała gdzie wrócić, to na nowo wpadnę w wir sprawdzianów, kartkówek, testów – już zapomniałam jak to było. Na szczęście mój przedmiot jest nieustannie potrzebny, więc ze zdwojoną siłą i poczuciem misji wrócę do pracy. Być może będzie to kolejne źródło inspiracji do tworzenia nowych postów. (Język angielski tutaj oraz tutaj )

MAJA ZDROWO PICHCI

Zabieram się za zdrowe i pełnowartościowe posiłki. Mam nadzieje, że niekiedy uda mi się z Wami podzielić swoimi sukcesami kulinarnymi. Koktajle warzywne i owocowe, gotowanie na parze, więcej ryb. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

MAJA CZYTA

Uwielbiam czytać książki, ale zdarzało mi się tę przyjemność odkładać na późne lub bardzo późne wieczory i czasami już zasypiałam zamiast oddać się książce. Ostatnio moje główne pozycje książkowe to dział literatury dziecięcej. Powrót do swoich ulubionych wierszy („Lokomotywa” lub „Rzepka”), czy bajek (mój top „Kopciuszek”) to również cudowne doświadczenie! Filip od 3 tygodni lepiej śpi, dlatego wznawiam rytuały czytelnicze. (chociaż ostatnie dwie noce z zębowymi przebojami – coco jambo)

MAJA RODZINNIE

Chcę możliwie jak najwięcej spędzać czas z rodziną, poddać się mniejszym i większym podróżom, poodkrywać urokliwe zakątki Polski. Dzielić chwile mądrze i radośnie z bliskimi mi osobami.

nowy5 â  kopia

nowy3 â  kopia

nowy13 â  kopia

nowy9 â  kopia

A JAKIE SĄ TWOJE POSTANOWIENIA?

Usłyszałam raz słowa: 'Nie chcę zmieniać nic, jest mi tak dobrze tak, jak jest’. Uważam, że to też ma sens, pielęgnowanie tego, co się ma. Jednak ja lubię stawiać sobie wyzwania i cieszyć się swoimi minisukcesami. Jestem ciekawa Waszych planów.
To dobry moment, by Wam podziękować za to, że ze mną jesteście – jedni częściej, jedni rzadziej, jedni tylko wpadną, by zobaczyć, co u mnie nie zostawiając nawet śladu po sobie. Dziękuję za wszystkie prywatne wiadomości i zapytania, jest to szczególnie miłe, że mi ufacie i chcecie dzielić się ze mną swoimi pomysłami i spostrzeżeniami.
Życzę Ci .. czego mogę życzyć?
Bądź sobą i nie poddawaj się szukając pomysłu na siebie. Niech małe niepowodzenia nie zniechęcają Cię w spełnianiu swoich marzeń. Weź sprawy swoje ręce, szczęście nie zapuka do Twoich drzwi i nie przyśle Ci emaila. Wyjdż mu na przeciw. Działaj, próbuj, nabierz pewności siebie. Odpowiadasz za siebie i ciężką pracą oraz niezłomnością osiągniesz sukces. Wiem to. Trzymam kciuki za swoje i Twoje plany! Mam nadzieje, że i Ty powoli spisujesz swoje główne myśli na 2016 rok, a może masz to już za sobą!
Ci którzy, tryskają radością, niech nadal zarażają nią wszystkich dookoła. Frustraci i malkontenci niech przejdą na jasną stronę mocy. Otaczajcie się dobrymi ludźmi i twórzcie pozytywne wibracje:)
Make peace, love and joy,

nowy6 â  kopia

nowy10 â  kopia

nowy15

 nowy2 â  kopia

nowy14

 MÓJ PLANNER tutaj
MÓJ SWETEREK – HM  tutaj (dorwany na wyprzedaży za 60zł)
Przypominam o zniżce 15% na zegarek Daniel Wellington tutaj na hasło ’pukka-lifestyle’ (działa do 15 stycznia)