Witajcie 🙂

Ja dzisiaj 'przychodzę’ do Was z obiecanym postem pielęgnacyjno – urodowym. Kto ostatnio oglądał mnie na snapchacie, wie dokładnie o czym mówię. Otóż, jak wiele mam spotkałam się z problemem wypadania włosów, tudzież procesowi ich kruszenia się. Kilka dziewczyn nawet pisało do mnie z zapytaniem, czy i mnie to spotkało, bo na zdjęciach moje włosy wcale nie wyglądają na takie, którym by brakowało objętości. W obu przypadkach zmagałam się z wypadającymi włosami – co jest normalnym procesem i nie powinno to wzbudzać niepotrzebnego niepokoju.  Ciekawostką jest fakt, że podczas ciąży z Polą jak i z Filipem włosy mi się wzmocniły, a nawet zgęstniały. Kiedy Pola miała pół roku, a Filo właśnie około 7 miesięcy zauważyłam ogromne ilości włosów opuszczających moją głową! (szczególnie podczas suszenia). W okresie poporodowym (najczęściej około 3 miesięcy po) spada poziom estrogenu w Twoim organizmie i to powoduje gwałtowne wypadanie włosów – szacuje się, że możesz ich stracić nawet 20-30%. Także don’t worry – nie jesteś sama i wszystko wróci do normy.

U mnie sprawa wygląda jeszcze tak, że włosy w rejonach czoła zaczęły się kruszyć, a i postanowiły wyrastać nowe. Przy związanych włosach w kitkę, czy koka delikatnie mówiąc – denerwują mnie. Czasami wygląda to nawet dość śmiesznie, jakbym złapała garstkę włosów i sobie je ciachnęła. Ale nie. Ja nic nie ciachałam, taki urok, że musze się z tym uporać.

dar4

Od Świąt jest ze mną sprzęt, który służy do darsonwalizacji. To darsonval. A nazwa jego pochodzi od wynalazcy – Jacques-Arsene d’Arsonval. „Działanie biologiczne darsonwalizacji polega na bezpośrednim wytworzeniu minimalnej ilości ciepła w tkankach w czasie oddziaływania energii elektromagnetycznej na organizm.” Niektórzy pewnie pierwszy raz na oczy czytają o takim urządzeniu. Zdaję sobię sprawę, dlatego chciałabym pokazać jak można go używać. Mi na razie głównie służy do 'masażu’ głowy, natomiast może być on wykorzystywany na całe ciało, szczególnie jest stosowany na twarz.
#1  DARSONVAL DERMA WAND TUTAJ MÓJ
Jest to przenośne urządzenie, które można spokojnie używać samemu w zaciszu domowym. Jak dla mnie idealne rozwiązanie. Oprócz samego urządzenia, mamy w zestawie 4 peloty – punktowa, łyżeczkowa, grzybkowa i grzebieniowa. Peloty maja różne kształty, zatem i zastosowanie jest ciut inne.

dar6

dar1

#2 DZIAŁANIE
Prądy d’Arsonvala wykorzystuje się głównie jako pomoc w leczeniu trądziku, ale nie tylko. Pelota jest wypełniana gazem szlachetnym, w momencie zetknięcia ze skórą dochodzi do wyładowań elektrycznych i wówczas powstaje ozon. A ten z kolei ma silne właściwości dezynfekujące. „Zabijamy” wszystkie mikroorganizmy znajdujące się na naszej skórze – szczególnie przydatne w podsuszaniu pojedynczych przybyszów pryszczowych, których nie znosimy i chcemy się ich jak najszybciej pozbyć. A prądy d’Arsonwala pomogą Ci podjąć walkę z nimi – nie tyle co je podsuszą, ale spowodują, że one sie wchłoną, wyrównają – nie dasz im szansy na dalszy rozwój – a trwa to dosłownie chwilę! Pomagają również w procesie pozbywania się opryszczki, ale takiej, która dopiero co kiełkuje.
W momencie zetknięcia ze skórą wytwarza się ciepło, zwiększa się krążenie płynów – krwi i limfy, a co za tym idzie – jeśli krew lepiej krąży, skóra wydaje się być bardziej odżywiona, nabiera kolorytu, zdaje się być lepiej dotleniona. Dodatkowo, jeśli później chcesz aplikować kremy, to one lepiej się wchłaniają. Możesz to traktować po prostu jak masaż skóry.
Jeśli zależy Ci na ujędrnięniu skóry, czy jej odżywieniu zaleca się stosowanie prądów d’Arsonvala rano i wieczorem przez około tydzień, a później wystarczy już dwa-trzy razy w tygodniu.

dar2

Prądy te mają działanie lecznicze:
 • pomagają w nerwobólach
 • produkcja ozonu ma właściwości nie tylko odkażające, ale sprzyja również gojeniu się ran i ściąga pory
 • poprawia funkcje wydzielnicze skóry, przywraca prawidłowe PH i dzięki niemu skóra wraca do normy,
 • przyspiesza krążenie krwi i poprawia metabolizm skóry,
 • posiada właściwości przeciwzmarszczkowe, przeciwwypryskowe i ściągające.
DARSONWALIZACJĘ WYKONUJEMY ZAWSZE NA CZYSTĄ I OCZYSZCZONĄ SKÓRĘ. Peloty są szklane i mogą być niebezpieczne w momencie pęknięcia, podczas gdy skóra byłaby mokra. Niemniej jednak, gdyby przydarzyła się sytuacja, w której pelota pęka, można ją dokupić.
 #3 DARSONVAL I DBANIE O WŁOSY
 • stymuluje skórę głowy
 • usuwa łupież, pomaga nawet w łojotokowym zapaleniu skóry,
 • wspomaga wzrost włosów (w tym celu używam go najczęściej) Poprzez to, że skóra jest bardziej odżywiona, włosy chętniej rosną – jeszcze wrócę do swojej oceny za jakiś czas, po dłuższym okresie stosowania.

dar7

dar3

#4 PRZECIWSKAZANIA
NIE trzymaj w jednym miejscu przez dłużej niż 10 sekund.
Są sytuacje, w których nie zaleca się stosowania darsonvala:
 • ciąża,
 • nadciśnienie, obrzęki,
 • choroby serca,
 • trądzik różowaty, cera mocno naczynkowa,
 • gorączka,
 • astma,
 • metalowe implanty,
 • stany zapalne,

dar8

Zapach ozonu mi osobiście nie przeszkadza, a nawet jest przyjemny.
Jestem ciekawa, czy wśród Was są osoby, które być może już posiadają ten sprzęt – a może ktoś zamierza go nabyć? To wielozadaniowiec i myślę, że tak naprawdę większość rodziny może z niego korzystać, w zależności od potrzeb 🙂 Zanim zdecydowałam się na niego, nie ukrywam, że zasięgnęłam opinii osób, które już z nim miały styczność.
Gdybyście chciały mogę go ponownie pokazać na snapchacie – dajcie znać 🙂
Dodatkowo, mam do Was pytanie – co jeszcze polecacie do odżywienia włosów? Może jakieś domowe sposoby?
Ściskam