Halloween

Niedzielna noc z 31 października na 1 listopada to noc grozy, czyli Halloween. Idealna okazja, aby wspólnie ze znajomymi czy rodziną spędzić czas przy oglądaniu horrorów. Przygotowaliśmy i po krótce opisaliśmy wam kilka naszych polecajek. Mamy nadzieje, że przypadnie wam coś do gustu, i że znajdą się tu propozycje filmów, których jeszcze nie oglądaliście. Wszystkie pozycje, które dla was mamy, z pewnością możecie obejrzeć na platformie netflixa.

OPIEKUNKA

Amerykański horror z 2017 roku, który opowiada historię małego chłopca zakochanego w swojej opiekunce. Pewnego wieczoru chłopiec staje się świadkiem makabrycznych wydarzeń, za którymi stoi owa opiekunka – Bee. Chłopiec musi przetrwać noc z zabójczynią (która jest jego ciągłym obiektem westchnień) i jej bandą.

TO

Grupa bardzo młodych znajomych musi stawić czoła swoim lękom po tym jak w mieście, z nie wiadomych przyczyn zaczynają znikać dzieci. Na ich drodze staje morderca, znany z zadawania bólu swoim ofiarom klaun – Pennywise.

Film oparty jest na książce Stephena Kinga o tym samym tytule, także jeżeli są tu fani literatury – to jest też opcja dla was.

NIE ODDYCHAJ

Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego mężczyzny, weterana wojennego. Jego ślepota miała być dla bandytów ułatwieniem, lecz stała się zgubą. Oślepiony po wojnie w Iraku staruszek staje się dla młodych katem i próbuje ich zabić. Wszystko bazuje na psychologicznej grze, którą sobie wymyślił, a dla złodziei jest to walka o przetrwanie.

Jak Wam się spodoba ten film, to śmiało możemy też polecić drugą jego część, na ktorej nie tak dawno byliśmy w kinie!

HUSH

Głuchoniema pisarka pracuje na pisaniu swojej powieści w domku w lesie, który oddalony jest od cywilizacji. Pewnego wieczoru pod jej posiadłość przychodzi zamaskowany mężczyzna, szybko okazuję się, że nie ma on dobrych zamiarów. Kobieta zdaje sobie sprawę, że nie da rady uciec i postanawia podjąć się morderczej gry z psychopatą.

RYTUAŁ

Czwórka przyjaciół postanawia wybrać się w podróż do Szwecji. Wyprawa ma na celu uczczenie jednego z przyjaciół, który niestety nie dożył do jego wymarzonej wędrówki. Wszystko idzie po myśli bohaterów do momentu, kiedy jeden z nich skręca kostkę. Ten wypadek zachęca mężczyzn, aby skrócić drogę przez ogromny gęsty las. Panowie po pewnym czasie gubią się i nie wiedzą gdzie iść, lecz odnalezienie drogi to dla nich najmniejszy problem, gdyż w lesie czai się na nich coś o wiele straszniejszego i nieznanego.

MAŁE ZŁO

Film o solidnej produkcji i fabule. Opowiada o nowo powstałej rodzinie składającej się z mamy wychowującej syna, która rozpoczyna związek nowym partnerem – Garym. Lucas, najmłodszy członek rodziny od początku pokazuje swój brak sympatii do ojczyma, całkowicie go ignorując. Pomimo braku akceptacji to
najmniejszy problem, z czasem
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Lucas jest synem samego szatana – co tłumaczy jego niestosowne zachowanie do innych.

VERONICA

Film inspirowanym prawdziwą historią zgłoszoną na policje w Madrycie w latach 90. Grupa dziewczyn wywołuje w szkole seans spirytystyczny, który pozwala istocie nadprzyrodzonej dostać się do naszej rzeczywistości. Do domu jednej z przyjaciółek, biorących udział w rytuale, Veroniki i jej sióstr dostaje się potwór. Dziewczyny zgłaszają sprawę na policję, natomiast same muszą zmierzyć się z problemem.

THE RING

Wśród ludzi krąży kaseta, na której znajdują się obrazy i filmy jak z koszmarów. Po jej obejrzeniu do
oglądającego dzwoni telefon, zapowiadający jego śmierć w ciągu 7 dni. Nikt nie brał tych opowieści na serio, dopóki nie zginęła grupka dzieciaków. Całą sprawę zainteresowana jest młoda dziennikarka, która chce zbadać sprawę i dociera do zakazanej taśmy. Nie bagatelizuje sprawy po tym kiedy ona dostaje telefon z krótkim przekazem „7 dni”. Zadaniem dziennikarki jest rozwikłanie zagadki śmierci pewnej dziewczynki – wtedy przeżyje, ona i jej syn.

TO MY

Akcja filmu dzieje się we współczesnych czasach w Kalifornii. To tam pewna rodzina postanawia wybrać się na letni wypoczynek w miejsce, w którym mama Adelaine spędziła dzieciństwo. Po rodzinnym dniu spędzonym na plaży, cała czwórka wraca do domku.Wieczorem, gdy już zapada zmrok na ich podjeździe rodzina zauważa 4 osoby – są to ich sobowtóry, które chcą zabić swoje podobizny złotymi nożyczkami.

LOCKE & KEY

Tutaj dla odmiany mamy serial, który nie jest typowym filmem grozy, ale ma w sobie fragmenty, składające się na dynamiczną akcje, a ta trzyma nas w napięciu do samego końca. Serial idealnie nada się dla osób, które chcą skupić się na konkretnej, rozbudowanej fabule – PS ostatnio wyszedł 2 sezon, więc jest co oglądać. „Locke & Key” przedstawia nam trójkę rodzeństwa, która wraz z mamą przeprowadzają się do nowego domu. Dom ten skrywa w sobie wiele kluczy, które są dla dzieciaków zagadkami, oni natomiast próbują je rozwiązać. Jak to zwykle bywa w filmach Bode, Tyler i Kinsey (bo tak właśnie nazywają się dzieci) miewają wiele problemów, z którymi muszą się zmierzyć oko w oko, co momentami nie jest dla nich łatwe…