Kochane,

Jestem ciekawa od kiedy „się malujecie”? Ja pierwsze kroki w tej materii poczyniłam chyba w trzeciej klasie gimnazjum. To mama dała mi swoją niebieską kredkę do oczu i pozwoliła się pomalować „po szkole”. Pamiętam,  że modne wówczas było malowanie kreski wewnątrz oka. Pewnego pięknego dnia niestarannie umyłam oko i powędrowałam do szkoły i na moje nieszczęście zauważyła to wychowawczyni – w związku z czym dostałam burę i na jakiś czas odechciało mi się robić jakikolwiek make-up, weźcie pod uwagę fakt, że byłam najpilniejszą uczennicą, a do tego przewodniczącą klasy!

Powróciłam do tego tematu w okolicach liceum, ale makijaż to była tylko opcja na wieczorną imprezę, bardziej rozwinęłam się na studiach, natomiast samego podkładu zaczęłam używać dopiero jakieś 10 lat temu!

Miałam fazę na oglądanie tutoriali jak taki porządny makijaż wykonać, jednak kiedy zagłębiłam się bardziej w temat, stwierdziłam, że jestem za wygodna i mam za dużo obowiązków, by poświęcać pół godziny z całego dnia na spędzanie czasu przed lustrem. 

Dzisiaj z perspektywy czasu wiem,  w jakim makijażu czuję się najlepiej, pewnie i przede wszystkim dobrze. I uwaga! – to nie jest make-up,  który wykonuję godzinę, tylko maksymalnie 5 minut. Zaskoczę Was pisząc, że nie podążam za trendami makijażowymi, ale bardziej ufam sobie. Bywało, że w latach młodzieńczych podążałam za modą i niekoniecznie kończyło się to dla mnie dobrze – oczywiście wówczas głęboko w to wierzyłam, że wszystko jest w najlepszym porządku, ale przeglądając dzisiaj zdjęcia z przeszłości mam zupełnie inne odczucia. Dzisiaj wiem, że najważniejsze w makijażu jest to, by czuć się w nim przede wszystkim sobą.  

Nie raz otrzymuje od Was zapytania na temat mojego codziennego makijażu, więc cieszę się, że chcecie wiedzieć w jakim makijażu czuję się swobodnie, czyli po prostu dobrze. Stąd też wraz z marką Bourjois przygotowałam dla Was wyjątkowy wpis o tym jak krok po kroku wykonuje swój make-up, w którym czuje się sobą. To makijaż dla osób wygodnych, które cenią sobie trwały make-up na cały dzień, a wykonanie jego zajmuje dosłownie chwilę.

  • Nie bez powodu jako pierwszy na mojej liście jest PODKŁAD. Bardzo duże znaczenie ma odcień i tutaj w zależności od pory roku, a mam tu na myśli delikatną zmianę kolorytu skóry ze względu na opaleniznę, wolę mieć w zapasie 2 lub 3 odcienie. Bywa tak, że mieszam je ze sobą dla uzyskania odcienia idealnego, a już na pewno kluczowym jest fakt, że podkład, który ja wybrałam nie powoduje efektu maski. 

Mój ulubiony odcień, który wykorzystuję przez większość roku to 210 VANILLA Bourjois Always Fabulous (klik). Bywa, że mam przy sobie jeden odcień jaśniejszy oraz ciemniejszy, by móc je mieszać w miarę potrzeb. Lubię jego półmatowe wykończenie, pomimo jego lekkiej i delikatnej formuły daje dość wysokie krycie. U mnie zdarzają się zaczerwienione poliki, więc mogę dzięki niemu idealnie wyrównać koloryt skóry. 

  • Puder Healthy Mix kamieniu (klik)

Lubię w nim to, że do środka jest sprytnie schowana gąbeczka, która pomaga w aplikacji. Nie nakładam go zbyt wiele, jedynie odrobinę celem zmatowienia skóry. Odcień, który mi najbardziej pasuje to 01 (Porcelaine) lub 02 (Golden Ivory).

  • Korektor Bourjois Healthy Mix – 51 Light (klik)

Zwykle aplikuję go pod oczy i na nos, a czasami w okolicy lwiej zmarszczki oraz na brodę.

  • Bronzer Delice de Poudre (klik)

Bronzer na podobę czekoladki towarzyszy mi już dobre 5 lat! Bardzo fajnie się rozprowadza i ma cudowny zapach, jednak jest dostępny w dwóch odcieniach – moim ulubionym jest nr 52. Staram się wykonturować delikatnie twarz, ale robię to zupełnie nienachalnie – po swojemu, skupiając się głównie na kościach policzkowych.

  • Paletka Delice de Poudre do rozświetlania i konturowania (klik)

To zestaw trzech rozświetlaczy i uniwersalnego różu – bardzo fajnie się rozprowadza i stapia się ze skórą. Do rozprowadzenia produktów używam pędzla lub robię to palcami. 

  •  Róż Pastel Joues rozświetlacz Le Petit Strober (klik)

Róże mają kilka odcieni, więc już do Was należy decyzja, czy wolicie odcienie właśnie samego różu, a może brzoskwini. Moje ulubione odcienie 

15 Rose

85 Sienne

  • Pomadka Velvet the Pencil – 07 Rose-story (klik)

Pomadki uwielbiam! Bez niej nie wyjdę z domu, a jak już w pośpiechu wyjdę czuję się jakbym wyszła nago! Ostatnio bardzo odpowiadają mi te w przygaszonych odcieniach, bardziej matowe, ale zdarza się, że mam ochotę na połysk.

I gotowe ! To dla mnie makijaż, w którym czuję się po prostu dobrze! Czy Wy dodaliście jeszcze jakieś produkty, których nie ma w moim makijażu codziennym?

Wraz z marką Bourjois mam dla Was świetną wiadomość, ponieważ od 16.02 do końca miesiąca możecie zakupić podkład Bourjois Always Fabulous ze zniżką 35% w drogeriach Rossmann. 

Na moim profilu na instagramie znajdziecie Konkurs, w którym do wygrania jest 7 personalizowanych pudełek z kosmetykami marki Bourjois o wartości 500 zł.


Regulamin konkursu z marką Bourjois

1.Organizatorem konkursu jest @pukkalifestyle , fundatorem nagród jest marka @bourjois.polska
2.Rozdanie  prowadzone jest za pośrednictwem portalu społecznościowego www.instagram.com
3.Rozdanie  nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach
hazardowych (Dz. U. z 2009 Nr 201 poz. 1540 z późn. zm.)
4. W rozdaniu mogą brać osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 rok życia lecz muszą mieć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych, oraz po skończonej wygranej musi napisać zgodę o przetwarzaniu danych osobowych w celach wysyłki paczki.
5.Aby wziąć udział w rozdaniu na instagramie należy :

– wykonać zdjęcie makijażu, w którym uczestniczka czuje się najlepiej i opublikować je na swoim profilu (feed lub Instastories) w terminie 17-24 lutego. Zdjęcia muszą być oznaczone @pukkalifestyle oraz @bourjois.polska .
6. Zwycięzca zostanie wybrany przez organizatora kierując się najbardziej kreatywnymi odpowiedziami, a wyniki rozdania  zostaną ogłoszone najpóźniej 7dni po zakończeniu rozdania na profilu instagrama @pukkalifestyle
7.W rozdaniu nie może brać rodzina organizatora rozdania
8. Osoba, która Jeśli osoba w przeciągu 72h nie poda swoich danych, wówczas nagroda będzie anulowana i przekazana następnej osobie , która brała udział w rozdaniu.
9. Nagrodami w rozdaniu jest 7 pudełek wypełnionych kosmetykami marki Bourjois o wartości 500 zł każdy – według cen regularnych największych drogerii stacjonarnych.
10. Za wysyłkę odpowiada firma Coty Eastern Europe sp. z o.o.

11.  Po zakończeniu konkursu w dniu 24 lutego o godzinie 21:00 organizator ogłosi wyniki i przekaże listę zwycięzców, którzy w ciągu 7 dni od momentu otrzymania wiadomości prywatnej od @bourjoispolska odpowiedzą na wiadomość wysyłając listę produktów i dane do wysyłki. Od tego czasu marka Bourjois zastrzegasobie 45 dni na skompletowanie pudełek i wysyłkę na podany adres.