mmm3

Wczoraj odebrałam z Filipem Polę z przedszkola. Idziemy zadowoleni we trójkę, Pola zabawia Filisia, który już delikatnie poirytowany Bóg wie czym (chimery Filipa) wierzga gołymi stopami i nawołuje siostrę do zabawy. Mijamy mini plac zabaw, gdzie w piaskownicy bawią się dwie dziewczynki. Bardzo uroczo wita mnie jedna z nich: „Dzień dobry Pani Maju”, po czym dodaje do koleżanki: „To Pani od angielskiego z przedszkola, ona urodziła dwa dziecka”.

I w jednej chwili zapukały mi te słowa do głowy: MAM DWA DZIECKA!

Niekiedy pragnę, by ktoś mnie uszczypnął, bo to jest chyba sen – jestem mamą dwójki dzieci!  Moje marzenie się spełniło – zawsze pragnęłam dwójki dzieci. I są. Pola i Filip.

Ciąża, bo ciąża – jedne mamy znoszą lepiej inne gorzej, ja w sumie gorzej – szczególnie mam na myśli pierwszą połowę. Poród, bo poród – jedne rodzą rachu ciachu, innym dłuży się w nieskończoność. U mnie miodu nie było. Po porodzie – kochane maleństwo śpi, je, śpi, je, śpi je. Pola TAK, Filip NIE. I co z tego wszystkiego wynika? Jakbyś ciąży nie znosiła, jakbyś porodu nie przeżywała, jakby miliard razy trzeba było wstać w nocy – to kochasz te Bąble najmocniej w galaktyce.

Pamiętam jak czekałam na swój pierwszy Dzień Mamy. Za każdym razem jestem ogromnie dumna, że noszę tak zacny tytuł, dla mnie to jak noszenie korony. Funkcja odpowiedzialna, każdy na Tobie może polegać, pyta Cię o radę. Mama pocieszy w sytuacji beznadziejnej, otrze łzy i odwróci sytuację tak, że już nie pamiętasz, dlaczego płakałaś. Jest centrum dowodzenia – magiczne „ZAPYTAJ MAMY”. Mama wie, gdzie jest różowa piżamka, ona wie, gdzie są schowane kolorowe sztućce, ma odpowiedź na każde zadane pytanie.

Mama to skarbnica wiedzy, czułości, miłości, nadziei, dobra, piękna. Mama jest piękna dzięki swoim dzieciom, ponieważ to one dają jej szczęście.

Śmiało mogę stwierdzić, że ja Dzień Mamy mam codziennie i tego życzę Wszystkim Mamom i przyszłym Mamusiom! Nasze dzieci to najpiękniejsze Cuda, życzę sobie i Wam, by zawsze otaczać je miłością, czułością, zrozumieniem. Najpiękniejszy jednak prezent jaki możemy sobie dawać to wspólny czas.

Przygotowałam dziś dla Was zdjęcia Mai – Mamy! W tym mam kilka ujęć z akcji #Tousgirl 🙂

mmm4

mmm2

mmm5

mmm6gg

mo9

dd37

dd27

fi6-1

fi18

wy14

wy6

fo5

tt13

tt21

ro16

wi1

wi15

jas 7

907

Rola Mamy to Najpiękniejsza rola życia – bezwarunkowa miłość, którą dajesz i otrzymujesz 🙂