Wiadomo, nie od dziś, że biała koszula w garderobie każdej kobiety powinna się znaleźć. Taka koszula kojarzy mi się z business look’iem – smart look’iem. Zgadza się? Szczególnie ta ze sztywnym kołnierzem i sztywnymi mankietami.

Wykonujemy zawody, w których obowiązują konkretne wymagania odnośnie ubioru, dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was stylizację typowo biznesową z biała koszulą w roli głównej. Specjalnie do tej stylizacji dobrałam materiałowe spodnie z eleganckim paskiem. Tutaj też zdecydowanie dobrze wyglądają wysokie obcasy. Ja jednak zawsze polecam na cały dzień pracy buty, których jesteśmy pewne, że są wygodne, lub w obawie przed bólem stóp/nóg dobrze mieć płaskie buty na zmianę. Szczególnie wtedy, kiedy siedzimy przy biurku.

moją koszulę znajdziecie tutaj – klik

Ostatnio na swoim instagramie mówiłam Wam, by przywiązywać wagę do ubioru naszych dzieci – szczególnie miałam tutaj na myśli rozpoczęcie roku szkolnego i ustalenie czym jest strój galowy. Zaniedbując te kwestie, my jako rodzice dajemy dzieciom sygnał, że nie ma reguł, nie ma zasad i każdy właściwie może robić to, co chce. Później problem pojawia się w momencie, kiedy nasza latorośl idzie na pierwszą rozmowę o pracę.. w jeansach i bluzie.

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie odgrywa bardzo istotną rolę. To Ty jesteś ambasadorem – najpierw siebie, a potem firmy, czy instytucji, którą reprezentujesz.

„Nigdy nie lekceważ roli ubioru w świecie biznesu. Nawet jeśli sam nie interesujesz się modą i nie przywiązujesz wagi do tego, co wkładasz, ubranie wiele o tobie mówi, a niestaranny strój może pozbawić cię szansy na pracę. Panuje powszechne przekonanie, że elegancja świadczy o profesjonalizmie i wzbudza zaufanie. Ludzie, którzy z tobą pracują, zwłaszcza przełożeni, zakładają, że twój wygląd odzwierciedla jakość twojej pracy. (…) Zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zaplanować ubiór tak, żeby był odpowiedni do ich stanowiska, a przy tym wygodny.”

„Współczesne maniery”, Dorothea Johnson

założycielka Szkoły Etykiety w Waszyngtonie

Zdaniem psychologa Alberta Mehrabiana na pierwsze wrażenie składają się:

  • komunikacja nierwerbalna (języka ciała i wygląd) – 55%
  • głos – 38%
  • słowa – 7%

Koszula w pracy nie zawsze musi być biała, w ofercie Wólczanki znajdziecie szeroki wybór koszul, a dodatkowo przy zakupie jednej drugą otrzymacie GRATIS! TUTAJ LINK DO KOSZUL

Na pewno zapytacie o rozmiarówkę, ja najlepiej czuję sie w rozmiarze 34 lub 36 w zależności od kroju koszuli.