rl5Ahoj!

Nad imionami zaczęłam tak naprawdę rozmyślać, kiedy przyszedł czas wyboru tego jedynego dla naszego pierwszego dziecka. O tyle, o ile z Polą poszło gładko, tak z Filipem ciężko było nam znaleźć konsensus. Przyznam szczerze, że to głównie moja sprawka, gdyż w zawodzie nauczyciela nasuwa mi się nie milion, nie miliard a tryliard skojarzeń. Ten niegrzeczny, ten skarży, tamten lata z gilem po pas i tak w kółko coś. Tak naprawdę każdy z nas ma jakieś skojarzenia z imionami – lepsze, gorsze lub totalnie obojętne, wynika to z naszych doświadczeń interpersonalnych. Ostatecznie nasze imię towarzyszy nam na zawsze, więc lepiej je polubić.

W moim przypadku było na tyle fajnie, że niewiele miałam rówieśniczek z tym samym imieniem, czego nie można powiedzieć o teraźniejszym przedszkolu i wczesnej podstawówce. Czasami łapie się na tym jak na placu zabaw, czy w przedszkolu ktoś woła „Majaaaaaaa”, a ja się rozglądam na lewo i prawo.

W poszukiwaniu imion dla swoich dzieci postanowiłam poczytać to tu, to tam i natknęłam się na dość obszerne znaczenia imion. Nie ukrywam, że po przeanalizowaniu znaczenia swojego imienia, zaczęłam czytać podobne innych członków rodziny i jak się okazało miałam spory ubaw wyłapując mnóstwo podobieństw. A WY próbowaliście już?

TU znajduje się znaczenie imienia MAJA. I co Wam powiem?

Nie często spotyka się kobietę taką, jak Maja. Wdzięczna w każdym działaniu, nawet przy kapryszeniu. (no cóż – hihi) Romantyczna i obdarzona talentem artystycznym. (Artystka to ze mnie średnia, no ale jeszcze dam sobie szansę) A do tego inteligentna, pomysłowa i zaradna. To wspaniały materiał na królową serca! (Brzmi dumnie) O ile uda się komuś zdobyć jej zaufanie i przełamać naturę samotnika. Należy pamiętać, iż Maja potrafi dowodzić i rozkazywać, nie jest tylko delikatną istotą, zagubioną w świecie rzeczywistym i sztuce. To konsekwentna i stanowcza kobieta, która nie da się zepchnąć do roli kury domowej. Jako opiekunka domowego ogniska zadba o dobro swoich bliskich, spełni się w roli gospodarnej żony oraz sprawiedliwej i czułej matki. 

Tutaj generalnie dość miło i słodko. Natomiast nie podoba mi się akapit o życiu towarzyskim. W moim przypadku to zupełne przeciwieństwo. Nie jestem typem samotnika, jestem totalnym społeczniakiem i stworzeniem stadnym – uwielbiam przebywać wśród ludzi – rodziny, przyjaciół, znajomych. Wiadomo, każdy czasami potrzebuje wyciszenia i chwili spokoju, ale typem samotnika, to ja na pewno nie jestem.

W kwestii pracy i kariery:

Jej dusza wyrywa się do wielkich czynów i wzniosłych idei. Maja jest osobą bardzo uduchowioną i nieraz tracącą poczucie rzeczywistości. (przesada!) Ma jednak ogromne możliwości rozwoju intelektualnego, a do tego jest pomysłowa. To osoba o bardzo chłonnym i błyskotliwym umyśle, która ceni sobie doskonałość i perfekcję w każdym działaniu. (nie przesadnie, ale coś w tym jest). Z tego powodu przerażają ją trudności i przeciwności losu oraz problemy z realizacją zobowiązań. ( z tym przerażeniem to zbyt mocne stwierdzenie, a obowiązkowość to akurat jedna z ważniejszych moich idei) Posiada na szczęście dużą intuicję, dzięki której wie, co robić. (chcę w to wierzyć)

Największy uśmiech na mojej twarzy spowodowała notka:

Maja dobrze czuje się w zawodzie pedagoga ( 100% prawda) , plastyka, konserwatora zabytków a także informatyka. 

Jestem ciekawa, jak to u Was wygląda? Spróbujcie przed snem sprawdzić znaczenia swoich imion, dajcie znać, co się zgadza, a co Was totalnie zaskoczyło? Wiadomo, że trzeba to traktować pół żartem, pół serio. Ale.. czy na pewno?

Filip obdarzony jest bardzo wrażliwą naturą. To wspaniały przyjaciel, który zawsze pomoże, wesprze i doradzi. Dostrzega wartość ludzi wokół siebie. Posiada przy tym dużo energii oraz pomysłowości.
Pola to kobieta bardzo rozważna, rozsądna i poukładana. Rzadko pozwala sobie na spontaniczność i jakieś nieprzemyślane działania. Ma w sobie wiele wrażliwości i dobroci.

rl1

rl3

rl2

 

 

 

rl8

 

rl4

rl6

 

 

rl7

rl9

rl10

rl13

rl12

rl15

rl16

rl17

rl18

rl19

rl20

rl11

 

Ciao, Maja