Październik to jeden z piękniejszych miesięcy w roku, z tego względu, ze to właśnie w tym miesiącu idąc na spacer w parku lub lesie możemy podziwiać prawdziwy festiwal kolorów. Natura jest piękna i ma dla nas mnóstwo niespodzianek. Zauważyłam, że z roku na rok w tym miesiącu jest cieplej i można w przyjemniejszy sposób cieszyć się nadejściem jesieni.

To miesiąc, w którym świętujemy naszą pierwszą rocznicę ślubu. Dziś wiem, że mogłabym każdej młodej parze zarekomendować właśnie ten miesiąc na ten wyjątkowy dzień w ich życiu! Gra kolorów, cudowne wschody i zachody słońca, zdecydowanie niepowtarzalny klimat! Jedyny w swoim rodzaju 🙂

Przygotowaliśmy dla Was kilka wyjątkowych dni, które szykuje dla nas październik, aby uprzyjemnić sobie jesienny czas – może to być pomysł dla wielu z Was, aby wyzbyć się rutyny i wprowadzić do swojego życia odrobinę kolorów. Zacznijmy od małych kroczków. Małe przyjemności mogą dać naprawdę wiele radości.

Zanim zacznę z październikiem, to chciałam przypomnieć, że jeszcze wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kawy29 września.

Warto zacząć od tego skąd pochodzi kawa. Pochodzi ona z Etiopii, a w Europie pojawiła się dopiero w XVI wieku. Kawa sama w sobie ma wiele właściwości, szczególnie taka ze świeżo palonych ziaren. Do jednych z nich należą:
– poprawia ona pamięć i koncentracje;

– przyspiesza metabolizm, przy czym ułatwia odchudzanie
– poprzez serotoniny poprawia nam nastrój
– a poprzez antyoksydanty chroni przed nowotworem i zmniejsza ryzyko m.in.:
cukrzycy typu 2, Parkinsona i Alzhaimera

Nie wiem jak Wy, ale my uwielbiamy kawę… Jaka jest Wasza ulubiona? Bartek uwielbia espresso, natomiast ja chętnie piję latte macchiato, a najchętniej z jakimś syropem, np. cynamonowym.

4 października – Światowy Dzień Zwierząt

Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10.10. Święto to zostało utworzone już w 1931r., a jego celem jest m.in. zwrócenie uwagi na problem zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt i zachęcenie do ich ochrony. Święto to ma również zachęcić do zmiany zachowania ludzi w stosunku do zwierząt. Także jeżeli macie swojego pupila obok, to podarujcie mu odrobinę czasu, pobawcie się z nim i dajcie smakołyka – na pewno się ucieszy! W końcu nasze zwierzaki są naszą rodziną 🙂

15 października – Światowy Dzień Mycia Rąk

Biżuteria – APART

Link do bransoletek – klik

Regularne mycie rąk jest bardzo ważne i nie możemy o tym zapominać – szczególnie dziś. Święto to zostało utworzone przez ONZ w 2008r. w celach edukacyjnych, aby nauczyć ludzi jak prawidłowo myć ręce i uświadamiać ich jak ważne jest ich mycie. Jest też dostępnych wiele eksperymentów, na podstawie których możecie w warunkach domowych pokazać dzieciom co „robi” mydełko z bakteriami.

21 października Dzień Bez Skarpetek

Skarpetki dla większości z nas są jednym z elementów garderoby, który zakładamy prawie codziennie. Dzień ten powstał po to, aby nasze stopy uwolnić i aby zwrócić uwagę na zalety chodzenia boso, do których wg znawców należą m.in.:
– wzmacnianie naszego systemu odpornościowego;
– pomaga redukować stres i bóle głowy;
– wzmacnia mięśnie, ścięgna i łuk stopy, poprzez co niweluje płaskostopie
Wiedzieliście?

30 października – Dzień Spódnicy

30 października powinnyśmy zajrzeć do szafy, aby ubrać naszą ulubioną spódnicę i epatować naszą kobiecością, a i przy okazji jest to też idealny pretekst, aby zaopatrzyć się w nową sztukę, a co! Jak szaleć to szaleć, a jak świętować to na całego 🙂

Pomimo że to święto wydaje się dość sfeminizowane, to warto jednak sięgnąć w przeszłość – dawno temu zarówno kobiety jak i mężczyźni nosili spódnice, a dobrym tego przykładem są zapewne przez wszystkich z nas znani Szkoci.