Nawiązując do moich planów noworocznych tutaj, postanowiłam poszaleć co jakiś czas w kuchni i spróbować przygotować nie tyle co zdrowe posiłki, a nawet zdrowe słodycze i desery dla mojej rodziny, a przede wszystkim mam tutaj na myśli moich Milusińskich. Pola to już nie lada łasuch, zresztą tak jak i ja. Filip póki co poznaje smaki, ale i jemu staram się przygotowywać pełnowartościowe posiłki warzywno – mięsne, czy soki owocowe.

des5
Bardzo ważne jest by wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe od samego początku, mam tu na myśli również rozważne jedzenie mamy podczas karmienia piersią – oczywiście bez popadania w paranoję i jakieś dziwne skrajności. Chcę by posiłki były zdrowe i regularne, ale jeśli raz na jakiś czas z rozsądkiem zje się coś mniej zdrowego, to nic niedobrego nam nie grozi.
Nie ma co ukrywać, że fanów czekolady wśród nas jest wielu. Czekoladka na kanapce, czekoladka z naleśnikami, czekoladka z placuszkami, czekoladka w pączusiu – obłęd jakiś. Przyznam się szczerze, że dla mnie dzień bez czekolady, czy czekoladowej przekąski to nie-dzień.
Mam dla Was bardzo prosty przepis na zdrową czekoladę. Mówi się, że najlepsza czekolada to ta gorzka. I taki posmak ma właśnie deser, który przygotowałam.
Składniki:
1 dojrzałe awokado
2 łyżki kakao
2 łyżki miodu
* ja dodałam ciut cynamonu
Wszystko razem blendujemy. Ważne jest, by awokado było miękkie.

des7

des6

des4

des2

des3

Deser można zajadać z sezonowymi owocami 🙂
Jestem ciekawa, czy Wam przypadnie do smaku!
des8

des9des4

Ścisk, Maja