mok7

Dwa dni za mną.

Mam w klasie nowe okna! Wiecie, że ostatnio jak tam prowadziłam lekcje, to w zimie miałam 11 stopni i siedziałam w kurtce.. Herbatę piłam hektolitrami. Teraz liczę na tropiki!

W czwartek kiedy przyjęłam nową klasę, zdałam sobie sprawę, że zaczynam 17 rok w jednej szkole. Co prawda wiele się pozmieniało na przestrzeni lat, teraz jest o wiele piękniejsza i mega nowoczesna porównując do tego, co było dwadzieścia lat temu. Zastanawiam się, jak często moja mama zaglądałaby do iDziennika, gdyby miała taką możliwość. Niektóre programy mają nawet możliwość wysyłania smsów, informując rodziców o nowych ocenach, czy nieobecnościach ich dzieci! Teraz pewnie sobie myślisz „ufff, jak dobrze, że mnie to ominęło”. Zawsze można było przekulać się do czasu wywiadówki.

Tutaj wspominam słowa mojego taty, kiedy wyjątkowo musiał pójść na wywiadówkę (zawsze to mama się tam zjawiała) i wpadł na swojego kolegę ze szkolnej ławki. Był miło zaskoczony tym spotkaniem i z radością powspominali stare dobre czasy. Jednak jak ów kolega odebrał oceny syna, to z ust można było tylko usłyszeć: „O nieeeeee… ręce, nogi, mózg na ścianie!”. Mój tata wspomina to do dzisiaj. Ciekawa jestem, czy i Wy czasem drżeliście przed wywiadówkami?

iDziennik to nie jedyna nowość. Tablice multimedialne w niektórych klasach, projektory, uaktualniona strona internetowa, gdzie można znaleźć informacje o zastępstwach na następny dzień. Kiedy zaczęłam pracę w szkole, aktywne były jeszcze dzienniki papierowe – uwielbiałam je. Kolorowe oceny, równe rubryki. Trochę mi tego brakuje. Lubię mieć wszystko pod ręką, zapisane w notesie, dla tego mam swój przenośny ‘kapownik’ (notes), w którym zapisuje wszystkie oceny – by mieć wszystko przy sobie w razie potrzeby.

Wrzesień to u mnie miesiąc wdrażania się, dokumentacji po pas za dnia i nocy, o której na co dzień nikt nie ma pojęcia – na co dzień widzi się tylko wakacje.

mok5

mok4

mok3

mok6

mok2

mok8

mok1

mok9

 

SPÓDNICA / SKIRT – MOHITO

KURTKA / JACKET – ZARA

PLECAK / BAGPACK – ZARA

BUTY / SHOES – CZASNABUTY.PL

ZEGAREK / WATCH – KLARF