foto-5-38Wraz z końcem mijającego roku obiecujemy sobie zmiany, które mamy zamiar zrealizować w nowym roku. Palacze obiecują sobie, że rzucą palenie, inni planują ograniczyć pewne przyzwyczajenia a jeszcze inni wprowadzić diametralne zmiany w swoim życiu. Wszyscy znamy powiedzenie „Nowy rok, nowa ja!”

Często niestety bywa tak, że planowanego zapału starcza nam na pierwsze miesiąc,  a niekiedy nawet tygodnie. Każdego roku można zaobserwować jak w styczniu i lutym lokalne siłownie pękają w szwach pod naporem ambitnych amatorów fitnessu, podczas gdy w marcu można natknąć się na nieco opustoszałe sale. Najczęściej dzieje się tak dlatego, że po drodze do celu gubimy motywację. Ja również mam swoje małe postanowienia noworoczne  – te życiowe (o których pisałam dwa posty wcześniej) i te blogowe –  i do tego jestem mocno zmotywowana! W poprzednim roku w moim życiu nastąpiły największe dla mnie zmiany od wielu lat. Co więcej w ogóle ich nie planowałam. Musiałam się jednak dostosować i żyć dalej. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Chcę zmian! Chcę je dobrze zaplanować i przede wszystkim zrealizować! Mam też głowę pełną nowych pomysłów, inspiracji i jestem zdecydowanie nastawiona na działanie.

 

foto-3-37

foto-2-40

Która z Was drogie czytelniczki nie pomyślała choć przez chwilę w starym roku żeby zadbać o swoją formę i latem z dumą zaprezentować efekty w stroju kąpielowym na plaży?

Kto z nas nie chciałby zgubić kilka niepotrzebnych kilogramów pozostałych po świątecznych wypiekach? Jeżeli Twoim postanowieniem na nowy rok podobnie jak moim jest zmiana lub poprawa sylwetki i rozpoczęcie przygody ze zdrowym jedzeniem to przeczytaj ten post do końca! To jest coś, z czym zamierzałam się juz dłuższy czas – teraz mam solidny plan i będę do skrupulatnie realizować.

Większość z nas chodzi do fryzjera i kosmetyczki. Dbamy o swoje włosy, skórę i paznokcie. Dlaczego jednak tak mało dbamy o swoje zdrowie? Nad tym pytaniem zastanawiam się już dłuższy czas. Bardzo często nie zwracamy uwagi na to co jemy. Kiedy już zaczynamy zagłębiać się w tematy zdrowego odżywiania nagle dowiadujemy się, że prawie wszystko co do tej pory jedliśmy jest szkodliwe a laktoza z glutenem to największe zło! Poza tym w jaki sposób jeść zdrowo 5 posiłków dziennie co 3 godziny, kiedy najzwyczajniej w świecie chodzimy do pracy a po powrocie do domu chciałybyśmy mieć chwilę czasu dla siebie?

Ilu ludzi na świecie, tyle różnych pomysłów na odchudzanie. Nie dajmy się jednak zwariować! Pamiętajmy, że nie ma diety cud, dzięki której możemy schudnąć kilka kilogramów w tydzień i utrzymać ten rezultat przez wiele miesięcy. Żadne gwałtowne zmiany nie wpłyną dobrze na nasz organizm i żadna restrykcyjna dieta nie pozwoli nam cieszyć się swoimi rezultatami przez długi okres.

foto-7-38

W najbliższym czasie chciałabym pokazać Wam w jaki sposób ja zmieniłam swoje nawyki żywieniowe i udaje mi się utrzymać satysfakcjonującą wagę już długi czas. Wcale nie oznacza to, że zapomniałam jak smakuje czekolada czy pączek wręcz przeciwnie! Chciałabym podzielić się z Wami swoimi doświadczeniami ze światem fitness w nowym dziale, który lada moment pojawi się na blogu. Znajdziecie tu odpowiedź na pytania co jeść i jak ćwiczyć, żeby być zdrowym i szczęśliwym. Bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch!

Wszystkich Was zapraszam na mój instagram, gdzie postaram się zademonstrować proste ćwiczenia na zgrabną sylwetkę w wersji domowej i na siłowni!

Oprócz tego szykuje się jeszcze sporo nowych rzeczy, które zdecydowanie Wam się spodobają – wszystko w swoim czasie. Na instagramie, a później w e wpisach na blogu  będzie również mnóstwo inspiracji wnętrzarskich, myślę, że uda mi się Was zaskoczyć 🙂

foto-6-38

foto-15-30

foto-9-35

foto-8-38

foto-17-29

Zdjęcia zostały wykonane w Bibliotece miejsko – powiatowej w Kwidzynie.