pree2

Ahoj!

Dzisiaj mam dla Was zupełnie inną propozycję, skierowaną szczególnie do najmłodszych. Jako nauczyciel lubię nowinki wydawnicze i z chęcią wdrożę je w szkolne mury. Niemniej jednak można takimi cudami zapełnić domową biblioteczkę. Dajcie koniecznie znać, kto z Was ma miejsce na książki w języku obcym i podręczniki do nauki.

’Z angielskim prze swiat’ to propozcyja dla dzieci, gdzie główną atrakcją są krzyżówki tematyczne. Pytanie to zwykle obrazki lub definicje angielskie (to dobrze działa na utrwalenie słówek). Ja bardzo dobrze wspominam moją naukę poprzez skojarzenia. Aby nie było tak do końca trudno, oprócz krzyżówek znajdziemy część słownikową – niezwykle kolorową i przyjemną dla oka. Książka zdecydowania zachęca do korzystania i odnoszę wrażenie, że dziecko chętnie będzie do niej wracać.

pree4

Jeśli lubicie uczyć się poprzez zabawę można przygotować sobie drewniane litery (takie jak mam tutaj),  litery na klockach, własnoręcznie wycięte na kartonikach i krzyżówkę z książki można przenieść na biurko, układając wspólnie wyrazy. Dobrze by było, aby wyrazy powtarzać i próbować używać je w charakterystycznym dla nich kontekście. To naprawdę super zabawa.

Ogromną zaletą książki jest to, że nie jest potężnie gruba. Jest lekka, miękka, można ją wszędzie ze sobą zabrać – szczególnie w podróż! Jest niezwykle kolorowa, bogata w zabawne ilustracje, co na pewno przykuwa wzrok. Oprócz samych słówek, książka wzbogaca wiedzę o geografię świata – państwa i ich stolice. Ja nawet mam do tego celu drewnianą – w tym przypadku – mapę Europy. Mapę świata tez posiadamy. Są tutaj zawarte ciekawostki dotyczące aż 42 krajów.

Np. ” To największe i najstarsze miejsce startów statków kosmicznych na świecie. Stąd właśnie wyruszył Jurij Gagarin – pierwszy człowiek w historii, który dotarł do przestrzeni kosmicznej. „

Zdecydowanie ta książka powinna być w domu każdego ucznia!  To bardzo fajny pomysł na prezent – a jeśli macie ochotę na jej zakup i innych nowinek od Preston to mam dla Was kod zniżkowy 20% na cały asortyment! HASŁO : pukkalifestyle

kod działa do 12.11.2017

ZAKUPY ZROBISZ NA STRONIE PRESTON PUBLISHING tutaj

pree3

pree5

pree6

pree7

pree9

pree10

pree8

pree11