ju2

Wielokrotnie zadawano mi pytanie, kim byłabym gdybym nie została nauczycielem? Często te pytania są zadawane właśnie przez moich uczniów. Już nie raz wspominałam Wam, że ja jestem nauczycielem z wyboru, a nie z przypadku. Ta chęć przekazywania wiedzy tkwiła gdzieś głęboko we mnie, więc podjęłam decyzję, by pójść za ciosem. Decyzja ta miała wpływ na moją rezygnację z kariery sportowca, którą wróżyło mi wielu znajomych.

Sport ten jednak jest wokół mnie, teraz jestem kibicem nie tylko naszej lokalnej drużyny szczypiorniaka, ale i kibicuję moim podopiecznym. Jeśli mam możliwość, zabieram Polę i idę kibicować moim uczniom i uczennicom – uwielbiam patrzeć jak radzą sobie na boisku, mogę im współtowarzyszyć i razem z nimi cieszyć się z wygranej. Często pozwala mi to poznać ich po prostu – widzę ich w akcji, w swoim żywiole, spełniają się, wykonują to, co naprawdę kochają. Z dala od szkolnej ławki, gdzie skupiamy się na pracy i nie zawsze jest możliwość, by pokazać siebie na 100%. To jest mega prawdziwa moc. Patrząc na nich, często właśnie widzę siebie, ale i myślę wtedy o swoich pociechach – jakie ścieżki wybiorą, czym będą się interesować i gdzie będę mogła im kibicować – czy na na trybunach hali z pomponami i trąbkami w ręku, a może na basenie, a może będę podziwiać ich dzieła na wystawie, a może pójdę na ich koncert i będę tańczyć pogo pod sceną.

Wierzę, że nikt z Was nie zaprzepaści swoich marzeń i że zawsze będziecie podążać za głosem serca. Jeśli masz ochotę na zmianę, masz pomysł na siebie – działaj teraz, najlepiej od razu – nie odkładaj tego na jutro, na za tydzień – nigdy nie będzie momentu idealnego. Zacznij dziś i teraz, Jest tyle do zrobienia, do zobaczenia.

Często uczniowie zostają ze mną po lekcji i zadają mnóstwo pytań – uwielbiam z nimi rozmawiać na przeróżne tematy, odpowiadać na ich pytania, a także poznawać ich punkt widzenia. Uczniowie klasy sportowej zadali mi pytanie, czemu nie kontynuowałam kariery sportowej, a wybrałam zawód nauczyciela. Powiedziałam, że wybrałam tak, bo tak czułam – zawsze chciałam uczyć. Na co jedna z osób dodała : „Gdyby Pani nie wybrała tego zawodu, nie byłoby tu Pani z nami”.

Czuć się potrzebnym, to wyjątkowa rola. Działaj tak, byś miał dobry wpływ na innych, ale wszystkim zawsze bądź sobą.

Do następnego,

Maja

 

ju8

ju3

ju1

ju4

ju10

ju5

ju7

ju6

SUKIENKA / DRESS – JU LOVI TUTAJ

BUTY / BOOTS – DEEZEE

ZEGAREK / WATCH – KLARF

BRANSOLETKA / BRACELETS – TAMILOVE