p4

Hej kochani!

W ferie będąc w Warszawie udało mi się odwiedzić kilka fajnych miejsc, które szczerze Wam polecam – Niewidzialna Wystawa – tutaj wczuwasz się w osobę niewidomą i na własnej skórze doświadczasz jak nielekko jest poruszać się w totalnej ciemności. Kolejnym cudownym miejscem jest wystawa Body Worlds, która podróżuje po całym świecie i już 5 marca można kupić bilety online klik na wizytę w Gdańsku w galerii Metropolia. To wystawa odwiedzana przez nawiększą ilość ludzi na świecie – to niebywałe jak nasze ciało wygląda w środku! To anatomiczna ekspozycja poświęcona ludzkiemu organizmowi. Uważam, że każdy powinien tam być!

Będąc w stolicy odwiedziłam jeszcze jedno wyjątkowe miejsce – perfumerię Mo61, w której każdy z Was może stworzyć własny zapach! Niesamowite doświadczenie. Dodatkowo ta myśl, że możesz pachnieć tylko i wyłącznie sobą.

p11

p12

p8

Perfumeria jest dość nieduża, ale już przy samym wejściu czuć miliony unoszących się zapachów. Pracują tam dwie przeurocze Panie, które o perfumach wiedzą chyba wszystko. Na początku robią wywiad, pytając jakie zapachy lubisz – ciężkie, lekkie, słodkie – po to, by ułatwić Ci stworzenie swojego dzieła.

Tak naprawdę chciałby się powąchać każdy możliwy flakon, ale przyznam, że zaufałam Paniom i one pokierowały mną przy wyborze mojego zapachu. Uznałam za niemożliwe wywąchać wszystkiego, podejrzewam, że za moment straciłabym czucie i już nie byłabym w stanie ocenić, co tak naprawdę mi się podoba. Poszłam na żywioł 🙂

piramida

Na początku wybierasz bazę – z tym poszło mi dość szybko, następnie kwiat – tutaj połączyłam trzy zapachy: truskawkę, porzeczkę oraz wiśnię. Na samej górze jest głowa – i tutaj mam odrobinę pieprzu. Początkowo miałam go za dużo, ale Pani zmienia proporcje tak, by zapach był w 100% Twój. Nakłada go pipetką na dłoń, abyś mogła go powąchać. Każdy z nas ma inne pH skóry, więc zapachy inaczej na nas pachną. Ja nawet wychodziłam z perfumerii na świeże powietrze, by 'trzeźwym’ nosem ocenić, czy to właśnie TEN zapach.

Spotkanie trwa około 30-40 minut i nie trzeba się na nie umawiać, niemniej jednak lepiej jest odwiedzić perfumerię w tygodniu, ponieważ w weekendy wpada najwięcej osób. Do wyboru są trzy pojemności – 30ml, 50ml oraz 100ml. To fantastyczny pomysł na prezent. Perfumom nadajesz swoją nazwę i możesz je mieć zawsze przy sobie. Ważne jest to, że zapach mogą stworzyć również mężczyźni 🙂

Mam dla Was dobrą wiadomość, ponieważ perfumeria otwiera swój czwarty już punkt i to niedaleko nas – bo w Gdyni (na przełomie marca i kwietnia).

p1

p4

p2p10

p8p13p14