ff15

 

Post o rzęsach to odpowiedź na pytania, które często od Was dostaję, dlatego też postanowiłam go w takiej formie przygotować. A więc pytanie – odpowiedź. Wiem, że wśród Was są fanki rzęs naturalnych, rzęs doczepianych metodą 1:1, czy metodą objętościową. Ja dzisiaj skupię się na metodzie 1:1, bo tylko jej doświadczyłam i w mojej ocenie daje ona najbardziej naturalny efekt.

1. Jak długo noszę rzęsy doczepiane metodą 1:1?

Jeśli porządnie sięgnę pamięcią, to będzie już około 4 lata z dwiema krótkimi przerwami (około trzymiesięczne).

2. Czy po doczepianiu rzęs wypadły mi moje naturalne rzęsy?

Owszem one wypadają, ale w bardzo małych ilościach. Nawet jak 'wypada’ sztuczna rzęsa, to zazwyczaj jest 'osamotniona’. Bywają przypadki, że wypadnie z koleżanką 'naturalną’.

rzrz3

3. Jak często dopełniam rzęsy?

Tak naprawdę w miarę potrzeb. Czasami bywa tak, że rzęsy dobrze trzymają się 4-5 tygodni, a czasami dopełniam po 3 tygodniach, ponieważ jedno oko jest 'uboższe’. Duży wpływ ma na te sytuację, to ja śpimy – na którym boku częściej.

4. Czy codziennie czeszę rzęsy?

Staram się codziennie, ale rano będąc w pośpiechu ( a należę do ultraśpiochów i nastawiam drzemkę osiem razy – hihi)  zdarza mi się zapomnieć

5. Jak myję oczy, by rzęsy dodatkowo nie wypadały?

Używam naturalnego płynu micelarnego, więc zwykle przemywam powiekę paluszkami. Przy 'likwidacji’ kreski (namalowanej eyelinerem) bywa, że używam płynu do higieny intymnej. Poleciła mi ten sposób kosmetyczka i sprawdza się 🙂

rzrz2

6. Czy miałam kiedyś uczulenie na klej?

Nie, nigdy.

7. Jak długo trwa zabieg doczepiania rzęs?

Pierwszy zabieg może trwać nawet do 2.5 godzin, natomiast w moim przypadku dopełnienie zwykle trwa maksymalnie 1.5 godziny.

8. Czy zasnęłam na zabiegu?

Tak, kilka razy!

9. Czy polecam rzęsy doczepiane metodą 1:1?

Owszem, szczególnie w sezonie wiosna – lato. Dla osób, które jeszcze mają obawy polecam właśnie ten okres. Oko jest zawsze świeże i piękne, bez potrzeby szczególnego malowania. Latem wystarczy dobry krem na twarz i błyszczyk i to cały makijaż. Idealnie sprawdzą się na eventy rodzinne (komunie, wesela, urodziny), a takie okazje właśnie przed nami. 

Ja zaczęłam 4 lata temu i tak przywykłam, że mam je do dzisiaj. Kosmetyczka dopasuje odpowiednią długość i kształt rzęs, by przypadkiem nie obciążyć powieki, bo to może spowodować spory dyskomfort.

W salonie All4Beauty można wybrać się na nieodpłatną konsultację i zadać wszystkie pytania dotyczące tego, czy innych zabiegów.

rzrz6gg
zx10

we4

All4Beauty klik