Wrzesień to dla wielu miesiąc dodatkowo obciążony finansowo ze względu na zbliżający się powrót dzieci do szkół. Nowy rok szkolny – nowe potrzeby. Ten schemat znany jest chyba każdemu rodzicowi.

W miarę postępu na rynku finansowym powstają też nowe możliwości, mogące okazać się bardzo przydatne, kiedy chcielibyśmy rozłożyć wydatki na dłuższy okres spłaty, tak żeby nie musieć zaciskać pasa w jednym miesiącu. Wydaje się skomplikowane? Okazuje się, że niekoniecznie.

Kiedy pierwszy raz usłyszałam o Twisto spodziewałam się skomplikowanych procedur rejestracyjnych, które w moim wyobrażeniu miały mnie czekać podczas zakładania konta. Co prawda konieczne było wprowadzenie takich danych, jak numer dowodu osobistego, czy miesięczne dochody. W kolejnym kroku trzeba było wykonać przelew na 1 zł w celach weryfikacyjnych. Cały proces potrwał jednak kilka minut i nie był skomplikowany. Po rejestracji otrzymałam telefon z Twisto, czy potrzebuję jakiś dodatkowych informacji lub pomocy w zakresie korzystania z aplikacji. Nie ukrywam, że możliwość kontaktu z obsługą w momencie konieczności skorzystania z pomocy jest dla mnie istotnym kryterium. Tu plus dla Twisto.

No dobrze, ale po co to wszystko?

Nie ma co ukrywać, że tradycyjny model robienia zakupów w stacjonarnym sklepie odchodzi do lamusa i szybko zostaje wypierany przez możliwość zakupów on-line. Kupowanie w sieci staje się coraz wygodniejsze, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić wiele czasu, co w zabieganym świecie jest niezwykle istotne. Sam dojazd do centrum handlowego zabiera sporo czasu, do tego znalezienie miejsca parkingowego i… przyznajcie szczerze, kto z Was potrafi wejść do centrum po jedną rzecz i opuścić sklepy bez nieplanowanych gadżetów?

W moim przypadku zakupy online to w rzeczywistości oszczędność czasu i pieniędzy.

 Wraz z rozwojem e-zakupów szybko rozwijają się też nowe możliwości ich robienia. Jednym z innowacyjnych rozwiązań może pochwalić się aplikacja Twisto, która oferuje między innymi przesunięcie płatności na kolejny miesiąc lub rozłożenie kosztów na raty, dzięki wirtualnej karcie (na zamówienie otrzymacie tradycyjną plastikową), działającej na zasadzie karty kredytowej. Kartę można dodać do płatności mobilnych Apple Pay lub Google Pay. Bez znaczenia czy wolicie tradycyjną formę „shoppingu” czy preferujecie podobnie jak ja formę on-line – kartą Twisto zapłacicie wszędzie tam, gdzie akceptowana jest płatność Mastercard. 

Po rejestracji w aplikacji lub na stronie www wnioskujemy o limit kredytowy. Na rozstrzygnięcie wniosku trzeba poczekać kilka dni i nie musi on wynosić dokładnej kwoty, o którą wnioskowaliśmy. Po jej otrzymaniu możecie dokonywać zakupów w ramach tej kwoty. Otrzymacie również limit ratalny  który określa maksymalną wartość zakupów możliwą do rozłożenia na raty w danej chwili. Dzięki aplikacji możemy odroczyć płatność za zakupy o 30 dni lub 45 dni, jeżeli dokonamy rejestracji.  

Inną ciekawą opcją jest funkcja Podziel na 3, dzięki której po przejściu w „Zakupy” w aplikacji lub na koncie online i wybraniu karty Twisto lub Twisto Pay płatność zostanie podzielona na 3 raty za 0 zł.  To bardzo pomocna funkcja, która sprawdzi się np. kiedy nie chcemy w danej chwili wykorzystywać większych zasobów finansowych i wolimy rozłożyć płatność na 3 części, jednocześnie nie ponosząc żadnych kosztów spłaty (RRSO wynosi 0%). Zakupów możecie dokonać m.in. na Allegro, Zalando oraz eObuwie. 

Czy zdarzało Wam się kiedyś np. kupować prezent dla rodziców wspólnie z rodzeństwem, albo dzielić rachunek w restauracji ze znajomymi? Po wykupieniu planu Twisto Space, który oferowany jest w cenie 9,99 zł miesięcznie (pierwsze 3 miesiące za darmo) daje możliwość dzielenia rachunku na wielu odbiorców. Za kolacje w restauracji możemy zapłacić wspólnie z przyjaciółmi bez wyciągania portfela. Dodatkowo atrakcyjna podróżującym może wydać się opcja darmowego przewalutowania – Twisto nie pobiera prowizji od transakcji. Możemy wybrać plan Space na próbę w dowolnym momencie, a następnie zrezygnować zmieniając w prosty sposób plan taryfowy w ustawieniach.

Dla oszczędnych Twisto oferuje dwa ciekawe rozwiązania:

            Cashback pozwala oszczędzać pieniądze przy każdym zakupie i otrzymywać do 10% zwrotu w wielu sklepach internetowych.

            Kategoryzacja wydatków pozwala na pełną kontrolę naszych wydatków. W przejrzysty sposób możemy sprawdzić na co wydajemy najwięcej pieniędzy.

Dzięki nowym rozwiązaniom płatności mamy więcej możliwości. Aplikacje takie jak Twisto mogą być bardzo pomocne podczas wzmożonych wydatków, które dotkliwie kąsają nasz budżet w momentach, kiedy np. właśnie wróciliśmy z wymarzonych wakacji, a czeka nas jeszcze wyprawka dzieci do szkoły. Pamiętajmy jednak, że zakupy powinniśmy robić zawsze  uwzględniając możliwości naszego budżetu. Przesuniętą płatność trzeba będzie opłacić w późniejszym terminie, a możliwość odroczenia płatności ma pomóc jedynie rozłożyć ją w czasie. 

Post powstał przy współpracy z TWISTO. Jeżeli chcesz sprawdzić jak działa któraś z możliwości możesz skorzystać z linku  https://www.twisto.pl/?promo=PUKKA i otrzymać 50 zł na lepszy początek dnia. Albo tygodnia? 🙂