ppr10Witajcie,

Wiem, że na ten post czekaliście już dłuższy czas. Dostaję od Was całe mnóstwo wiadomości na temat moich ostatnio ulubionych pozycji do nauki języka angielskiego od Preston Publishing. Dzisiaj mam dla Was kolejne dwie książki – jedna to wersja dla młodszych, zaś druga to fantastyczna opcja przy powtórce do matury, ale w gruncie rzeczy może się ona przydać każdemu!

Lubie ten czas, kiedy zaczyna się nowy rok szkolny. Każdy z nas ma plany, życzenia, marzenia, przede wszystkie cele. Przynajmniej ja tak mam. Chociaż na chwilę obecną jestem obładowana pracą po pas, to nadal mam swoje priorytety i założenia, do których dążę. Droga jak zawsze jest wyboista i nie zawsze jest lekko, ale wówczas sukces lepiej smakuje. Wydaje mi się, że to dobry syndrom. Wyznaczanie sobie celów, tych mniejszych i większych,  i rozwijanie ich kształtuje nasze samozaparcie, systematyczność i konsekwencję. Jeśli chodzi na naukę języka (jakiegokolwiek) to wytrwałość, powtarzanie i nie-odpuszczanie są dla mnie słowami kluczowymi.  Tutaj z chęcią mogę odesłać Was do mojego artykułu na temat moich METOD NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO – KLIKNIJ TUTAJ.

ppr9

ppr8

 

Pamiętajcie, by podczas nauki stworzyć sobie miłą aurę, tak by wokół było Wam przyjemnie. Ja lubię mieć zawsze w domu świeże kwiaty i pić kawę! W przyjaznej atmosferze nauka jest o wiele bardziej efektywna, tak jest w moim przypadku.

Co wyjątkowego jest w książce „GIVE ME 5!’?

 • Przede wszystkim, trafia do młodszych odbiorców. Jest świetna dla rodziców, którzy chętnie spędzają czas z pociechami lub dla rodzeństwa, by wspólnie powtórzyć najważniejsze zagadnienia.

 • Książka podzielona jest tematycznie: DOM, RODZINA, CZŁOWIEK, SPORT, CZAS WOLNY, SZKOŁA, PRACA, PODRÓŻE, ZAKUPY, ŻYWIENIE, ZDROWIE, PRZYRODA, PRZYDATNE ZWROTY. KOMPUTER, KULTURA I ROZRYWKA, także panuje tutaj totalny porządek – a to dla mnie priorytetowa sprawa w książce. Nie znoszę chaosu. Wszystko ma być czytelne i poukładane.

 • Każdy dział, to BANK SŁÓW – od razu z tłumaczeniem. Podane są przykładowe zdania (czyli słownictwo w odpowiednim kontekście). Są tutaj od razu zadania na słownictwo (rozsypanko słowne, prawda / fałsz , zadania typu a -b – c, zadania obrazkowe, a nawet można znaleźć małe powtórki gramatyczne w zielonych ramkach.

 • Co jakiś czas można natknąć się na DOWCIP DLA RELAKSU – mega opcja.

 • Książka ma zupełnie inne podejście, wiele się w niej dzieje, jest zabawna, przykłady nie są nudne. Odnoszę wrażenie, że korzystanie z niej to przyjemność. Byłby to fajny dodatek na lekcje języka angielskiego.

 • Przeznaczona jest dla uczniów w wieku 10-14 lat, ale ja bym ją nawet poleciłam 15 i 16latkom w celu utrwalenia materiału.

 • Słownictwo, gramatyka, wypowiedź pisemna, czytanie – wszystko to w jednym miejscu! Zdecydowanie przyjemna grafika – dla mnie bomba!

 • ppr4
 • ppr2
 • ppr16
 • ppr17
 • ppr15

Kochani, mam też dla Was nowość – książkę, która skupia zagadnienia maturalne. jeśli pracę z nią zaczniesz już dziś, to myślę, że jeszcze zdążysz do niej na nowo powrócić.

Książka dzieli się na dwie części:

 • 30 rozdziałów na poziomie podstawowym

 • część z trudniejszymi wyzwaniami na poziomie rozszerzonym

Tutaj jest cały zbiór najbardziej popularnych zadań : słowotwórstwo, duale – rozbudowanie leksyki, tworzenie parafraz, tłumaczenia, uzupełnianie luk w tekście (to, co dla mnie często było zmorą – hihi)

Podoba mi się to, ze książka jest podzielona lekcje. Można sobie zaplanować by wykonać 3 lekcje w tygodniu. Najpierw można zaczać od części podstawowej, bądź realizować lekcje zamiennie. Raz poziom podstawowy, raz rozszerzony, dwa razy podstawowy, raz rozszerzony. Znasz siebie najlepiej, więc wiesz jaka technika okaże się dla Ciebie najlepsza!

ppr14

ppr6

ppr7

ppr3

ppr1

ppr11

ppr12

ppr13

ppr19

ppr20

ppr22

ppr21

Nigdy nie jest za późno na naukę! Aby Was zachęcić do wspólnego spędzania czasu z tym pięknym językiem mam dla Was rabat 20% na dowolne książki z PRESTON PUBLISHING 

KLIK BY WEJŚĆ NA STRONĘ KSIĘGARNI

Rabat obowiązuje na wszystkie książki (wszystkie języki) poza e – bookami. Jeśli macie ochotę na te piękne zakładki, których jestem fanką i rozdaję je w szkole moim uczniom, to należy dodać tą informację w wiadomości przy składaniu zamówienia.

kod: pukkalifestyle daje Wam zniżkę 20% , działa do 26 września.