MUST HAVE – kwiatki

Wyrażenie ‘must have’ jest znane każdej niemalże osobie – nawet jeśli nieszczególnie zna język angielski – z którego to języka wyrażenie pochodzi. (ciekawe, czy moja mama by wiedziała (!) – niemniej jednak mam na myśli gro ludzi lubiących modę. Podejrzewam, że każdej z nas towarzyszy podobne uczucie przy otwieraniu szafy – nie mam nic, w czym mogłabym teraz wyjść.. a uczciwie rzecz ujmując – zapewne szafa pęka w szwach od różnego rodzaju bluzek, bluzeczek, spodni, sukienek, koszul, rajstop itede itepe. Mam nadzieję, że z nadejściem Wiosny Każda z Was poczyniła już porządki w swoich szafach i wszystko ma swoje miejsce – spodnie ze spodniami, koszule na wieszakach,  zimowe buty schowane w kartony i głęboko do szafy – jeśli nie – to już OSTATNI dzwonek – Wiosna zawitała w większości części Polski, z małymi psikusami – typu wiatry, wichry i nikomu niechciane deszcze – ale kalendarz i prognoza pogody na przyszły tydzień nie oszukują – Wiosna jest i będzie! Stąd warto o porządek – bo wówczas wiemy, co dorzucić do naszej wiosenno-letniej sekcji MUST HAVE. Choć ja uważam, że rzeczy typu must have powinny być dla nas użyteczne w ciągu całego roku lub w większości – choć wiadomo – pokusa posiadania czegoś nowego jest tak silna, że czasami bardzo trudno się oprzeć czemuś, co bardzo wpadło nam w oko 🙂

IMG_1009 []

Można by rozprawiać o must-have’ach przez dłuuuuuugi czas, ponieważ zawsze znajdzie się jakiś must have wśród płaszczy, kurtek, spodni, swetrów, koszul, butów, torebek. Ja dzisiaj skupię się na paru dosłownie sprawach, ale myślę, że do tego tematu niebawem będzie trzeba powrócic, gdyż wymaga on dość szczegółowego omówienia. Pamiętajmy jednak, że podczas przęglądania modowych magazynów, blogów, instragrama – czerpiąc inspiracje, nie zapominajmy o zakupach w zgodzie z naszą naturą i osobowością. Strój, który zakładamy na siebie odzwierciedla nas samych – często nawet samopoczucie danego dnia – stąd mniej lub bardziej kolorowy ubiór. Nie ukrywam, ze sama często przeglądam kolorowe magazyny i przez to skuszę się na coś, co mi odpowiada. Nie powinnyśmy zakładać czegoś, tylko dlatego, że jest modne. Zawsze powinno to nam odpowiadać, komfort noszenia danego ubioru wpływa na nasze samopoczucie. Jeżeli coś jest niewygodne, bądź zbyt jaskrawe i czujemy się w żółci jak kurczak lub w różu jak kreskówkowa Różowa Pantera, to nie powinnyśmy tego nosić. Jedni uwielbiają czernie, biele i szarości, inni lubują się w kolorach tęczy – to ja – kocham kolory i uwielbiam je mieszać – żaden kolor mi nie straszny. Z drugiej jednak strony, uważam, że czasami warto zaryzykować i spróbować czegoś nowego – nawet mała zmiana, może mieć wpływ na nasz wygląd – ktoś powie nam miły komplement, czy zauważymy błysk w oku ukochanej osoby na nasz widok – i czasami może to być dosłownie drobnostka – taka jak zmiana koloru pomadki, lakieru do paznokci, czy założenie jaskrawo-pomarańczowych butów. Ja spotykam się ogromną sympatią osób zakładając wianek na głowę. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy dobrze by się czuł w takim wianku, czy tez kwiatku we włosach – niemniej jednak wprawia to w zainteresowanie osób trzecich, a i sami możemy poczuć powiew Wiosny na sobie. Jeżeli ktoś nie czuje się na tyle odważny by założyć wianek – powinien zainwestować w coś kwiatowego – płaszcz  w kwiaty, sukienka w kwiaty, bluzka w kwiaty, spodnie w kwiaty – uwierzcie mi – każdy może czuć się rewelacyjnie.

IMG_3997 [] IMG_1236 [] IMG_2854 [] IMG_1022 []

Kwiaty to symbol nadziei, niewinności, szczęścia, radości, a przede wszystkim piękna. To właśnie kobietom od dawien dawna daje się cudne kwiaty. Kwiaty powodują, że wyglądamy świeżo i promiennie, a dzięki nim jesteśmy szczęśliwsze – która z Was nie uwielbia świeżych kwiatów w wazonie na stole? Tak samo – wrzucając kwiaty do naszej garderoby, staje się ona bardziej promienna, wesoła, po prostu radosna! Lubię połączenia typu: koszula w kwiaty plus jeansy, jednolita spodniczka plus bluzka w kwiaty, spódnica w kwiaty plus jednolita bluzka. A jeszcze bardziej kocham mieszanie wzorów – ale to dla odważniejszych osób – mam na myśli np. kwiaty plus pasy. Kombinacji z kwiatami jest całe mnóstwo – dlatego każdy może dostosować produkt do swojego portfela, na pewno dostaniecie wzory kwiatowe w Waszych ulubionych sieciówkach, sklepach online, czy tez lokalnych butikach.  Każda z nas ma swój styl – jednej kwiaty odpowiadają, inne się troszkę boją takich wyzwań – do odważnych świat należy i trzeba szukać swojego ‘ja’, swojego piękna, swojej tożsamości – nie naśladujmy, nie kopiujmy – inspirujcie się i pozostańcie sobą.

IMG_6651 [] IMG_4039 [] IMG_2782 [] IMG_2581 []
IMG_1759 [] IMG_3194 []

Flower power – always TOP!