Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz pisał wieszcz Kochanowski we fraszkach. Nikogo nie trzeba przekonywać, że zdrowie jest najistotniejszym elementem układanki zwanej życiem. To od naszego samopoczucia zależy to czy sprostamy codziennym obowiązkom, czy też nie. Jeszcze gorzej jeśli problem ze zdrowiem dotknie nasze dziecko. Dobrze wie o tym każda matka. Niestety wielu z nas miało okazję doświadczyć jak trudny potrafi być kontakt z rodzinnym internistą lub pediatrą. O innych specjalizacjach już nie wspominając. 

Niestety wielokrotnie miałam okazję przekonać się, że natychmiastowe uzyskanie porady lekarskiej jest w zasadzie mało prawdopodobne, a termin wizyty kontroli lekarskiej Poli, bądź Filipa w przypadku ich choroby znajduje się na za dwa lub trzy dni, a żaden rozsądny rodzic nie będzie czekał tyle czasu mając w domu chore dziecko. Przyznajcie się ile z Was zdążyło wyleczyć najbliższych „na własną rękę” za nim udało Wam się skontaktować z lekarzem?


Podczas ostatniej infekcji u Filipa znalazłam stronę HeyDoc, którą chciałabym Wam dziś przybliżyć. Najważniejsze jest to, w jak prosty sposób można skontaktować się z lekarzem telefonicznie lub za pomocą wideo rozmowy. Nie musimy zakładać konta, ani logować się do systemów. Wchodzimy na stronę www.heydoc.pl, wybieramy specjalistę, z którym chcielibyśmy się skontaktować (od razu wyświetla się cena) i wybieramy termin kontaktu. Dla mnie to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie! W ofercie HeyDoc aktualnie znajdziemy:

  • E-wizytę do zrealizowania w wybranej przez pacjenta formie: czat, wideo lub telefon + możliwość zadawania pytań do 24 h po zrealizowanej e-wizycie. 
  • E- wizytę z możliwością uzyskania: e-recepty, e-zwolnienia, analizy wyników badań 
  • Bazę artykułów medycznych, weryfikowanych na bieżąco przez naszą kadrę medyczną: 
  • Możliwość zadawania pytań specjalistom, bez wcześniejszej rejestracji na portalu. Specjalista odpowie na pytania do 48 godzin.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które znalazłam na stronie – klik  jest narzędzie HeyCzeker, które pozwoli Ci szybko i bezpłatnie dokonać wstępnej oceny stanu Twojego zdrowia. Aby można było to zrobić wystarczy podać swoje objawy i odpowiedzieć na kilka prostych pytań. Voila! 

Dodam jeszcze, że jest to świetna opcja na wakacje lub dla osób często podróżujących. My już nie raz mieliśmy potrzebę kontaktu z lekarzem szczególnie podczas wyjazdów z dziećmi. HeyDoc umożliwia Ci poradę lekarską gdziekolwiek jesteś. Nie ukrywam, że świadomość takich możliwości na wyciągnięcie ręki powoduje, że czujemy się bezpiecznie podróżując.

W dobie internetu zaczynam doceniać możliwość mobilnych rozwiązań zwłaszcza takich, które po prostu działają. Nie ukrywam, że opieka medyczna „w telefonie” to dla mnie świetne rozwiązanie.