Lista top 7 seriali na Netflixie, które warto obejrzeć w naszej ocenie

Długo wzbranialiśmy się przed serialami, w obawie, że totalnie nas pochłoną. Hmm.. no i tak się stało! Zaczęliśmy w zeszłe wakacje, wówczas mieliśmy czas je oglądać. I tak to się zaczęło..

NARCOS(2015)

ocena na Filmweb 8,5

ilość sezonów: 3

Fascynujący serial, oparty o fakty z życia Paula Escobara, opowiada o tym, w jaki sposób kartele narkotykowe przejęły kontrolę nad Kolumbią. To numer 1 na mojej liście, choć decyzja nie należała do najłatwiejszych. Głównie dlatego, że cały serial podzieliłbym na 2 różne filmy. W dodatku jeden z nich oceniłbym wybitnie dobrze, natomiast drugi beznadziejnie. Ponieważ istotą filmu są autentyczne sceny z życia Pablo Escobara, takie jak fakt, że spalił 2 mln dolarów, by ogrzać swoją córkę nie będzie żadnym spojlerem jeśli wspomnę, że interesy narkotykowego bosa zakończyły się dla niego śmiercią. Do momentu, kiedy śledzimy losy Pabla film wciąga nas jak towar Escobara. Po śmierci głównego bohatera serial pokazuje w jaki sposób konkurencja Pabla kontynuuje narkotykowy biznes w Celle. Niestety w mojej ocenie od tego momentu serial rozjeżdża się niczym wzrok Jasia Fasoli. 

WHEN THEY SEE US(2019)

Ocena na Filmweb 8,3

MINISERIAL – 4 odcinki

To idealna propozycja dla tych, którzy tak jak my nie potrafią z rozwagą oglądać seriali, a rozpoczęcie kolejnego wielosezonowca może skończyć się niedospanym tygodniem, albo miesiącem. Serial składa się zaledwie z 4 odcinków, a najdłuższy liczy 88min. Podobnie jak Narcos oparty jest na faktach. Akcja dzieje się w latach 90 w USA. Film opowiada jak bezwzględny system karny wpływa na losy czworo ciemnoskórych chłopców, którzy znaleźli się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie. Serial zajmuje wysokie miejsce na naszej liście, ponieważ historia pokazana jest w bardzo realistyczny sposób. Tak realistyczny, że niektórzy mogą mieć problem z powstrzymaniem wzruszenia. Maja nie mogła opanować łez już w trakcie pierwszego odcinka.

LA CASA DE PAPEL/Money Heist (2017)

ocena na Filmweb 8,3

Ilość sezonów: 3

Prawdziwy must see dla fanów Netflixa. Czerwony strój z białą maską Guya Faweksa rozpoznawalny jest już chyba na całym świecie. Nic w tym dziwnego. Ten serial dosłownie uzależnia. (to pierwszy za jaki się zabraliśmy zafascynowani kinem hiszpańskim). Genialny Profesor z pomocą grupy starannie wybranych ludzi przeprowadza napad na mennicę. W serialu widzimy jak misternie uknuty jest plan rabunku pieniędzy. Tu nie ma miejsca na żadne niedociągnięcia. Mimo to zdarzają się nieplanowane sytuacje, które znacząco wpływają na całe przedsięwzięcie. Musisz mieć naprawdę silną wolę, żeby  nie włączać następnego odcinka.

W kwietniu 2020 odbędzie się premiera 4 sezonu La Casa de Papel. To już za poł miesiąca! Czekamy od roku na ten sezon!

LOCKED UP / UWIĘZIONE (2015)

Ilość sezonów: 4

Ocena na Filmweb 8,3

Życie młodej kobiety w damskim więzieniu nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli już pierwszej nocy poznasz tajemnicę, którą pragną poznać wszyscy. Zadzierając z więźniarką, która trzęsie całym zakładem możesz nawet narazić swoich bliskich na wolności na niebezpieczeństwa. Macarena musi szybko nauczyć się walczyć o swoje w nowej rzeczywistości. 

Jesteśmy dopiero na pierwszym sezonie, ale nawet pisząc ten artykuł zastanawiam się jak potoczą się losy bohaterki w kolejnym odcinku.

YOU(2018)

Ocena na Filmweb 7,0

Ilość sezonów: 2

Ten serial to moim zdaniem świetna pozycja dla Pań. Maja oglądała z zapartym tchem, podczas, gdy mi zdarzyło się kilka razy przysnąć w trakcie oglądania. Nie wiem, czy wynikało to ze zmęczenia, czy akcja filmu zawierała zbyt wiele intryg i analiz kobiecego umysłu, które dla mnie jako faceta nie do końca były zrozumiałe. Menadżer księgarni obsesyjnie zakochuje się w początkującej poetce i jest w stanie zlikwidować każdą przeszkodę, która stanie na jego drodze. Drugi sezon kończy się tak, że zbierasz szczękę z podłogi.

BLACK MIRROR(2011)

Ocena na filmweb 8,4

Ilość sezonów: 5

To również dobra propozycja dla każdego, kto obawia się, że serial nazbyt go wciągnie. Każdy odcinek nawiązuje do innej sytuacji i nie ma związku z poprzednim. Dlatego po obejrzeniu jednego z odcinków spokojnie możemy wyłączyć tv bez wyrzutów, że nie wiemy co zdarzy się dalej. Oglądając serial, który powstał w 2011 roku mamy wrażenie, że scenarzyści przewidzieli w jakim kierunku pójdzie świat. Całkowita cyfryzacja naszego życia sprawiła, że nikt z nas już nie potrafi funkcjonować bez smartphonów. Czy jesteśmy świadomi jakie zagrożenia ze strony technicznej czekają nas w niedalekiej przyszłości?

Zdaniem Karolina Korwin Piotrowska to jeden z najważniejszych seriali 21 wieku.

THE STRANGER (2020)

Ocena na filmweb: 7.1

Miniserial – 8 odcinków

Ten miniserial nie daje czasu na odpoczynek od stale pojawiających się wątków, coraz to nowszych tajemnic. Czy dobrze znasz swoich bliskich? Co zrobisz jeśli pewnego dnia otrzymasz kopertę z największymi sekretami własnego męża, żony lub dziecka? To jeden z tych seriali, który wręcz zmusza Cię do kliknięcia kolejnego odcinka.

Jeżeli masz swoją propozycję serialu, który zrobił na Tobie wrażenie zostaw go w komentarzu pod spodem! Wówczas każdy będzie mógł skorzystać z Twojej sugestii 🙂

B