mil12

Witajcie,

Kino to jedna z takich rozrywek, którą uwielbia niemalże każdy z nas. Nawet ostatnio w szkole omawiałam z uczniami jakie to filmy mogą być i okazało się, że jest cała masa pięknych przymiotników w języku angielskim i śmiało stwierdzam, że jest ich chyba szersze grono niż w języku polskim. Dajmy na przykład:

* marvellous * amazing *exciting *fabulous *gorgeous *awesome *fascinating *fantastic *enjoyable – i już odechciewa się mówić, że film, który obejrzałeś był great i good 🙂 Racja? Przyznam sie tu teraz, że miałam jakiegoś fioła na punkcie nowych słów jako nastolatka. Nawet jak miała trening, to w przerwie 'rzucałam’ dziewczynom nowe słówka, o które później mnie pytały, co one dokładnie znaczą. Najprzyjemniejsze były momenty jak mi po jakimś czasie dziękowały, mówiąc, że dany wyraz gdzieś im się trafił w książce, a i tak teraz kojarzy im się on ze mną – na szczęście były to same przyjemne przymiotniki.

Wracając do sedna. Byłam w niedziele w kinie. Uśmiałam się do łez oglądając Bridget i jej szaleństwa. Zdziwiłam się szczerze, gdyż nikt nic nie zajadał. Oto teksty zasłyszane kiedyś w kinie właśnie:

,W kinie się nie je!’

’Przylazł do kina i żre!’

,Brak wychowania, w kinie jeść?’

’Piknik sobie zrobili’

Kto mnie zna, wie jak 'uwielbiam’ ludzkie uszczypliwości. Szerząc postawę optymizmu i uśmiechu na co dzień, w momentach głębokiej wątpliwości, że ktoś jest 'życzliwy’ wobec drugiego sięgam nie raz do mojej ulubionej książki, by zweryfikować zachowania innych i uczulić samą siebie na pewne sytuacje.To podręcznik dobrych manier Savoir – vivre. Osobiście uważam, że w każdym domu powinien on gościć.

Tak więc, w sytuacji kinowej:

  •  Można zabrać ze sobą napoje i przekąski na filmy rozrywkowe, natomiast objadanie sie przy wybitnych dziełach filmowych jest niedopuszczalne. Jak już oglądamy film rozrywkowy jemy z kulturą, by nie zagłuszać aktorów.

  • Wyłącz komórkę,

  • Nie komentuj głośno akcji, a radość okazuj w sposób dość umiarkowany (PS. Na Bridget nie da się opanować śmiechu w sposób umiarkowany – kto był, ten wie!)

  • Nie całuj się w kinie ! 🙂

  • Jeśli spóźniłaś się na seans, na swoje miejsce przechodź tyłem do ekranu. Osoby, które zajęły już miejsca powinny wstać lub unieść się tak, by ułatwić przejście. Bywa tak, że film już trwa, więc nie przeciskaj się, a siadaj tam, gdzie jest wolne miejsce – kto późno przychodzi, ten sam sobie szkodzi.

Ok, przyznać się, kto ostatnio jadł w kinie? A kto namiętnie komentował poczynania innych? A może ktoś śmiał się w głos?

Do następnego,

Maja

mil3-1

mil7

mil2-1

mil4

mil8

mil9

mil10

mil11

mil13

mil14

mil6

mil18

mil15

mil17

mil16

mil1

mil5

SUKIENKA / DRESS – MILU by Milena Płatek

TOREBKA / BAG – ZARA 

PŁASZCZ / COAT – LASARTA

BUTY / BOOTS – DEEZEE

BRANSOLETKA / BRACELET – TAMILOVE tutaj