foto-10

Dzieci w wieku szkolnym coraz mniej chętnie ćwiczą na wf-ie. Co możemy zrobić, żeby zachęcić je do aktywności? Sprawić, by lekcje wychowania fizycznego były świetną, rozwijającą zabawą! Przeczytajcie, co zrobić, by wygrać profesjonalny sprzęt tenisowy i szkolenia dla nauczycieli w konkursie dzieciakidorakiet.pl!

Czy pamiętacie czasy, kiedy całymi dniami grało się w klasy, bawiło w berka, chowanego i skakało  na skakance z przyjaciółmi  z osiedla?  Ja jeszcze bardzo dobrze wspominam niezastąpioną grę w ‘sznura’ i w ‘gumę’. Tutaj mogę nawet nieśmiało przyznać się, że z koleżankami miałyśmy swoje boisko do baseball’a i spędzałyśmy całe popołudnia ‘zaliczając bazę”. Nie było wtedy smartfonów ani ogólnodostępnego Internetu. Rolę Facebooka pełnił osiedlowy trzepak, a żeby dowiedzieć się co u znajomych trzeba było się spotkać. Byliśmy chyba jacyś bardziej aktywni… Jako nauczycielka  pracująca z młodzieżą od wielu lat zauważam, że na młodych ludzi czeka coraz więcej pokus rozrywki ze strony znajdujących już swoje miejsce w ekwipunku niemal każdego ucznia smartfonu czy tabletu, a obrazek biegających po osiedlach dzieci staje się rzadkością.

foto-2

Z diagnozy wystawionej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki promującego akcję „Stop zwolnieniom z WF-u” wynika, że aktywność fizyczna naszych dzieci w ciągu ostatnich 20 lat wyraźnie spadła, sprawność fizyczna polskich dzieci w ciągu ostatnich 30 lat dramatycznie się pogorszyła, na dodatek polskie dzieci są mniej aktywne, niż dzieci z innych europejskich krajów i ich aktywność fizyczna wraz z wiekiem maleje. Młodzi ludzie przestają uprawiać sport właśnie w wieku szkolnym. Dotyczy to nawet tych uczniów, którzy w podstawówce startowali w zawodach. Zaledwie co piąty uczeń w wieku 13-16 lat uprawia sport godzinę dziennie. Najczęściej wybierane formy aktywności to jazda na rowerze (81,7% wskazań), pływanie (49,3%), gra w piłkę nożną (50,7%) czy bieganie (42,7%).

Ja jako młoda dziewczyna byłam oddana jednej dyscyplinie – piłce ręcznej, której poświęciłam 9 lat swojego życia. Systematyczne treningi, wyjazdy, duch walki, porażka jako lekcja do odrobienia, pot zostawiony na boisku – to dzisiaj fantastyczne wspomnienia, wtedy to były chwile, które kształtowały mnie jako młodego człowieka – szacunek dla przeciwnika, systematyczność, obserwowanie postępów po ciężkim wysiłku, łzy radości po zdobyciu wicemistrzostwa Polski. Sport to nie tylko pasja, to styl życia. Moja sześcioletnia córka już trzeci rok regularnie uczęszcza na zajęcia z pływania, od tego roku na zajęcia taneczne. Mam nadzieję, że sport będzie zawsze obecny  w naszym życiu.

foto-3-26

Dzisiaj wspólnie z bankiem BGŻ BNP Paribas chcę zaprosić Was do wzięcia udziału we wspaniałej akcji „Dzieciaki do rakiet”, która ma na celu promocję aktywności fizycznej wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Specjalnie dla Was sama wzięłam rakietę do ręki! W ramach inicjatywy zachęcamy szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w KONKURSIE, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy dla szkoły do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. Wygra aż 70 szkół!

Zasady konkursu są bardzo proste. Aby wziąć udział należy:

1)      Nagrać krótki film lub zrobić zdjęcia, na których uczniowie szkoły zachęcą innych do uprawiania sportu. (Film może być nagrany smartfonem lub dowolnym urządzeniem i powinien trwać max 1 minutę)

2)      Założyć i uzupełnić konto szkoły na stronie www.dzieciakidorakiet.pl

3)      Wgrać film lub zdjęcia i krótko je opisać

4)      Zachęcić innych do głosowania na film lub zdjęcia i czekać na wyniki konkursu!

Zgłoszenia przyjmowane będą do 14 listopada. Wszelkie informacje na temat akcji możecie znaleźć na stronie organizatora www.dzieciakidorakiet.pl

foto-4-28

foto-5

foto-11-26

foto-7-26

foto-9-25

foto-10