lig2

Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej byłam na siebie zła. Tak zła. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta – byłam na siebie zła, że tak długo z tym zwlekałam. Nasłuchałam się historii, że to boli, że ledwo da się wytrzymać, że generalnie ból kosmos. Jak mi nawciskali kit, że boli, to co ja będę się na męki wybierać?

To jest okrutne kłamstwo i chcę by każda z Was o tym wiedziała,

Zacznę od początku.

My kobiety dbamy o siebie i chcemy czuć się zawsze wyjątkowo. Ile razy zdarzyło Ci się założyć radośnie koszulkę z krótkim rękawkiem lub top – a tam surprise – pod pachami krzaki, krzaczki, krzaczory. Także co… z powrotem szukasz bluzeczki z rękawami zakrywającymi pachy, bo przecież nie będziesz teraz lecieć w pośpiechu szukać maszynki i nie będziesz w locie się golić. (ha! a może już tak zrobiłaś nie raz? ) Podobnie bikini i nogi – i te nogi .. krew leci jak w masarni, bo pośpiech, bo trzeba, bo ja teraz z kolcami na nogach nie pójdę.

i tak jest rozwiązanie – depilacja laserowa. Proces dość długotrwały, ale bardzo skuteczny i nie tak straszny jakby się wszystkim wydawało.

1. Co to jest dokładnie ta depilacja?

„Każdy włos składa się z trzonu włosa (to, co widzimy na zewnątrz), który osadzony jest w mieszku włosowym (wewnątrz skóry). W celu usunięcia włosa światło lasera wnika głęboko w skórę właściwą, gdzie energia optyczna z wiązki laserowej jest wybiórczo absorbowana przez barwnik znajdujący się we włosie (melaninę), co powoduje szybkie ogrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego tak, że następuje uszkodzenie mieszka włosowego. Wynikiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji i nieodrastanie. W laserze diodowym LightSheer czas trwania impulsu laserowego jest wystarczająco długi, aby dokładnie zniszczyć mieszek włosowy, a jednocześnie na tyle krótki, aby ograniczyć zjawisko przenoszenia ciepła do otaczającej mieszek włosowy tkanki.”

lig3

2. Co daje mi zabieg depilacji laserowej?

Powoduje, że włosy nie rosną. Nie musisz ich golić i martwić się, że zapomnisz o nich przed ważnym wyjściem, nie masz żadnych kłopotów w sezonie wiosenno – letnim (a wtedy najbardziej odsłaniamy swoje ciało). Brak włosów ułatwia codzienną higienę.

3. Jak przygotować się do zabiegu?

To prosta sprawa. Należy zgolić włosy w obrębie depilowanego obszaru – każda z Was sama decyduje, co w danej chwili chce depilować, na czym najbardziej Wam zależy. Pachy, ręce, łydki, uda, bikini. Nie można wyrywać włosów pęsetą, używać wosku lub depilatora. Należy je golić lub usuwać kremem do depilacji, chociaż w przypadku kremu trzeba by było go odstawić na tydzień przed zabiegiem.

Polecam konsultację w salonie kosmetycznym ( w All4Beauty tutaj taka wizyta jest darmowa i otrzymacie wszystkie odpowiedzi na niepokojące Was pytania)

Ważne jest by podczas całego cyklu laserowego unikać leków i środków światło-uczulających. W razie spożywania jakichkolwiek leków należy dokładnie czytać ulotki.

4. Ile zabiegów trzeba wykonać, by zupełnie pozbyć się włosów?

Każda z nas jest inna, więc i włosy różne. Najlepiej byłoby wykonać 5-8 zabiegów w zależności od potrzeb. Przerwa między jednym a drugim zabiegiem to minimalnie 4 tygodnie. Przy drugim zabiegu laser 'atakuje’ zupełnie inne włosy. Nie wszystkie na raz są przecież w fazie wzrostu, więc by pozbyć się kompletu należy wykonać kilka zabiegów.

5. Od której części ciała najlepiej zacząć?

Ja zaczęłam od pach. Jest to generalnie najmniejszy obszar do depilacji. Przede wszystkim zapoznasz się z samym procesem depilacji i zobaczysz, czy ewentualnie Cię i boli i w jakim stopniu. Zabieg na obie pachy trwa około 30 minut.

6. Jak wygląda sam zabieg?

Przed każdym zabiegiem wypełniasz ankietę. jest ona bardzo ważna dla bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu, dlatego należy na wszystkie pytania odpowiedzieć zgodnie z prawdą. Jeśli wpadniesz na pomysł oszukania osoby wykonującej zabieg, pamiętaj, że sama możesz sobie zaszkodzić.

Wykwalifikowana i doświadczona osoba pokaże Ci sprzęt, którym będzie wykonywać zabieg. Obowiązkowo Ty, jak i Pani Kosmetyczka / kosmetolog zakładacie na nos okulary chroniące oczy przed laserem. Bezwzględnie.

Dana partia ciała jest oznaczona przez osobę wykonującą zabieg białymi liniami, a także posmarowana żelem do USG. Przy dotknięciu czuć ukłucie i to może powodować ewentualny ból.

lig4

lig5

7. Czy zabieg boli?

Skłamałbym, gdybym powiedziała, że jest to zabieg relaksacyjny. Te wspomniane przeze mnie wcześniej 'ukłucia’ powodują miniból. Każda z nas ma zupełnie inny próg bólu. Tam gdzie mocniejszy włos, ból może być ciut większy. Moja skala bólu od 0-10, to byłoby 4/5. na pewno nie to taki ból, że nie mogłabym wytrzymać –  a tak mi wiele osób wcześniej opowiadało. nawet jak Was ciut poboli, to efekt końcowy jest zaskakujący. Ja już po pierwszym zabiegu zauważyłam, że włosy nie rosną!

8. Czego nie wolno robić po zabiegu?

  • przez okres ok. 3 tyg. nie można się opalać i należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych (zalecane stosowanie kremów z wysokim filtrem)

  • nie wolno stosować leków światłouczulających, ziół (dziurawca, nagietka) oraz peelingów i kremów złuszczających (przez ok. 2 tyg. po zabiegu)

  • kilka dni po zabiegu nie używać kosmetyków na bazie alkoholu oraz mydła.

9. Czy laser ma znaczenie?

Ogromne! Słyszałam opinie typu: „Ja byłam na laserach, a włosy rosną i tak”. Zgadza się, jeśli zabieg, który ma trwać 60 minut trwa 20, bądź ktoś pracuje na niecertyfikowanym sprzęcie. Pionierem w tej dziedzinie jest laser LightSheer – diodowy laser najnowszej generacji firmy Lumenis. Jest on honorowany na całym świecie.

lig1

10. Kiedy nie mogę wykonać zabiegu depilacji laserowej?

  • ciąża

  • opryszczka – w przypadku depilacji włosków nad górną wargą

  • przyjmowanie leków światłouczulających, retinoidów

  • choroby: cukrzyca, epilepsja, bliznowce, bielactwo, łuszczyca

  • skłonność do przebarwień, obecność znamion barwnikowych

  • stosowanie ziół światłouczulających – dziurawca i nagietka (należy zaprzestać na co najmniej 2 – 3 tyg. przed zabiegiem)

  • stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem)

  • świeża opalenizna

  • depilacja woskiem, depilatorem, pęsetą (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem)

  • peeling (należy zaprzestać na 1 tydz. przed zabiegiem)

  • kolor włosów – siwe i rude nie reagują na światło lasera ze względu na brak melaniny we włosie

 

11. Czy polecam depilację laserową?

Jak najbardziej! To jest nieoceniona wygoda! Namawiam wszystkich – dosłownie i sama żałuję, że zdecydowałam się na to tak późno, bo w wieku 30 lat!

Ja na swoje zabiegi chodzę do salonu All4Beauty. Tam możecie wybrać się na nieodpłatną konsultację i dowiedzieć się wszystkiego, o czym być może zapomniałam we wpisie 🙂

hh2-1