de6

Wiem, że jesień to niełatwy czas. Często czujesz, że dopada Cie spadek formy, bywasz przeziębiona, albo po prostu odczuwasz, że w natłoku obowiązków, terminów i wymagań, które sama sobie stawiasz, po prostu nic Ci się nie chce. Jeśli powoli dopada Cie jesienna chandra, to myślę, że mam na nią kilka bardzo dobrych sposobów.

Dbaj o siebie! Wiele razy napotykasz się na cenne uwagi i porady, ja tez przeanalizowałam ich całe mnóstwo, dziś mam dla Ciebie to, co według mnie pomoże Ci lepiej patrzeć na nowy dzień, tydzień – na każde nowe wyzwania!

de7

1. Planuj swoje działania – równomiernie rozkładaj siły w ciągu dnia oraz w dłuższym czasie.

2. W miarę możliwości staraj się dopasować działania do rytmu swojej energii, sprawdź, kiedy dysponujesz 'świeżym umysłem’, a kiedy w ciągu dnia potrzebujesz odpocząć.

3. Dbaj o rytm i regularność w codziennym działaniu, szczególnie dbaj o czas posiłku i snu! (ostatnio odkryłam w swoim telefonie opcję, która nazywa się 'pora spać’. Budzik daje mi znać, kiedy powinnam się położyć, by spać 7/8 h 🙂

4. Po okresie zwiększonego napięcia lub wysiłku dłużej odpoczywaj.

5. Staraj się dzielić pracą z innymi, gdy jest Ci trudno korzystaj z pomocy innych. Nie tylko lubisz pomagać i czuć się potrzebnym.

6. Nie zapominaj o swoich pasjach, zainteresowaniach i hobby – pielęgnuj to, co sprawia Ci radość.

7. Złość się jeśli czujesz taką potrzebę. Pozwól sobie na smutek, a nawet płacz, by poczuć ulgę.

8. Nigdy nie zapominaj o radości, zadowoleniu – śmiej się i dziel się uśmiechem z innymi.

9. Codziennie dostarczaj sobie przyjemności, nawet jeśli miałyby być hiperdrobne. Korzystaj z chwili, otaczaj się pięknem i dobrymi ludźmi.

10. Zamieś 'trzeba’ na 'chcę’.

11. Przyjmuj komplementy  i miłe słowa bez zaprzeczania.

12. Dostrzegaj pozytywy w sobie i otoczeniu – codziennie znajdzie się coś pozytywnego. (nawet jeśli ma to być wykonanie 3 punktów z listy dnia, na której było punktów 7 – zawsze to trzy do przodu)

13. Bądź cierpliwa szczególnie dla siebie,

14. Pamiętaj, że niczego nie robisz 'źle’ – każda sytuacja uczy nas czegoś nowego – niech dany 'błąd’ będzie kolejną lekcją, z której wyciągniesz pozytywne wnioski 🙂

15. Doceniaj siebie.

de1

de2

de3

de4

de8

de5

de9

de10de9

de11

de15

de13

de14

de16

de12

de18

de17

SUKIENKA / DRESS – NAKD FASHION

JACKET – DIVERSE

CZAPKA, SZAL, RĘKAWICZKI / HAT, SCARF, GLOVES – DIVERSE

BUTY / BOOTS – CZASNABUTY.PL

TOREBKA / BAG – ZARA