pas18

Wielokrotnie czytałam opinie ludzi na temat pasków. PASKI PIONOWE WYSZCZUPLAJA – prawda czy fałsz? Sama mam w swojej szafie sporo sukienek w pionowe paski, mam koszule w pionowe i poziome paski, jednak nigdy osobiście nie zakładam ich pod kątem wyszczuplenia siebie, ponieważ generalnie jestem szczupła, więc byłoby daleko posuniętą hipokryzją mówić, że zakładam zawsze paseczki, by wydawać się szczuplejsza – smuklejsza może tak. Wiem jednak, że sporo kobiet szuka inspiracji i pomysłów na piękną, wyjątkową stylizację lub po prostu na look, w którym będzie dobrze się czuła, podkreślając swoje atuty.

Niestety nie ma ideałów – a może stety, zawsze jest nad czym pracować. A może ta 'nieidealność’ powoduje, że jesteśmy wyjątkowe. Zawsze znajdzie się ktoś, kto potrafi wydobyć z nas największe piękno. A może my same znamy siebie najlepiej i możemy zadbać o to, by odwrócić czyjąś uwagę od tego, co nas aktualnie wkurza.

pas14

pas12

Jestem mega zwolenniczką samoakceptacji. Jeśli jest coś, co mnie w samej sobie wkurza wiem, że muszę nad tym pracować. Bartek uczy mnie takiej samodyscypliny i podziwiam go za to, że jak sobie coś postanowi, to nie łamie się. U mnie był moment, że byłam za chuda, więc robiłam wszystko, by regularnie i zdrowo jeść, by przybrać na wadze. Teraz muszę się z kolei pilnować, by nie przekroczyć wagi, którą sobie postawiłam jako maksimum. To normalne. Nie jest to łatwe, ale samorozwój jest

Wracając do tematu pasków, na pierwszy rzut oka wydaje się to oczywiste, że pionowe paski wyszczuplają, ba! Nawet nie trzeba się w nie ubierać, by łatwo sobie to zobrazować. Pionowe paski pojawiają się też dość systematycznie we wnętrzach, dzięki nim można optycznie obniżyć lub podwyższyć sufit.

pas16

Jeśli skupimy się na ubraniach, to zakładając na tą samą sylwetkę sukienkę w tym samym kroju, ale jedną z pasami poziomymi, a drugą z pasami pionowymi, okazuje się, że korzystniej wygląda się w tej w poziome pasy! Był przeprowadzony taki eksperyment, gdzie przypadkowym ludziom pokazywało się zdjęcia kobiet i częściej wybierali właśnie te z pasami poziomymi 🙂

Wychodzi na to, że każda z nas jest inna, traktujmy się bardzo indywidualnie, eksperymentuj, próbuj, sprawdzaj 🙂 jesli chodzi o wyszczuplenie – zawsze działa kolor czarny!

Na moim instagramie znajdziecie konkurs, w którym do wygrania są dowolne meliski – mogą być moje ze zdjęcia!

pas20

pas17

pas19

pas10

pas9

pas8

pas7

pas5

pas4

pas3

pas25

pas2

pas24

pas23

pas22

pas21

pas1