Moje 3 sprawdzone triki na oszczędzanie czasu i pieniędzy podczas zakupów!

foto-2-33

Istnieją 3 rzeczy, które są w stanie przywrócić kobiecie dobry humor. Ulubione lody, czekolada  i ZAKUPY! Czy jest tu ktoś, kto choć raz nie spróbował zajeść słabych chwil ulubioną czekoladą? Chyba nie! My kobiety tak już mamy.

Od pewnego czasu w Polsce coraz popularniejsze staje się tzw. retai therapy, czyli terapia zakupami. Nie ukrywam, że shopping sprawia mi przyjemność. Proces robienia zakupów często pozwala mi się zrelaksować i wyluzować. Niestety taka forma ”terapii” może okazać się dość kosztowna i czasochłonna.

 Uświadomiłam sobie, że można zaoszczędzić wiele pieniędzy i czasu robiąc zakupy mądrze. Ja jako mama dwójki dzieci, które wychowuje sama, nie mam teraz tak wiele czasu na długie wędrówki po galeriach, dlatego zakupy online to dla mnie idealny sposób na poszukiwanie perełek nie tylko modowych! Znalazłam swój sposób na to, jak robić zakupy oszczędzając pieniądze i czas!

foto-5-31

foto-11-29

Oto złote zasady oszczędnego shoppingu:

1)          Kupuję głównie online.

Nie oznacza to, że całkowicie  wykluczyłam eskapady po centrach handlowych. Często jednak znacznie szybciej udaje mi się przygotować stylizację bazując na stronach sklepów internetowych. Zdarza się również, że asortyment e-sklepów jest szerszy niż ten w sklepie stacjonarnym. Niektóre produkty w Pull&Bear czy H&M dostępne są wyłącznie online. Dodatkowo przesyłka często trafia do nas kolejnego dnia. Niezwykle sprawnie funkcjonuje to w Zarze. Robiąc zakupy od poniedziałku do czwartku do godziny 19.00 mamy pewność, że kurier dostarczy nam paczkę następnego dnia! Kiedy zamówimy niepasujący rozmiar, lub po prostu zamówiony produkt nam się nie podoba możemy go zwrócić. Zazwyczaj zamawiamy kuriera online do domu, pakujemy produkt do paczki, w której do nas przyszedł i nie musimy się martwić nawet o jego nadanie, a zwrot pieniędzy następuje do 14 dni.

2)          Kupuję głównie podczas wyprzedaży.

Większość sieciówek dwa razy w roku wprowadza wyprzedaże sezonowe (na przełomie grudnia i stycznie oraz pod koniec czerwca). Innym kultowym świętem obniżek cen jest oczywiście Black Friday przypadający w tym roku na 23 listopada (jutro!) oraz trzy dni później Cyber Monday na zakupy internetowe. Obniżki w tym czasie sięgają nawet 70%! Ostatnim razem 2 minuty po rozpoczęciu wyprzedaży w jednym z moich ulubionych sklepów było tak duże zainteresowanie, że zawiesił się system sklepu internetowego!

foto-6-30

3)          Bonusway.pl

Dotychczas byłam sceptycznie nastawiona do wszelkich programów typu cashback. Nigdy nie miałam cierpliwości do zakładania kolejnego konta i zbierania setek punktów, które można później wymienić na obniżki lub nagrody. Bonusway działa jednak inaczejZarejestrowanie wymagało ode mnie podania  jedynie maila i trwało kilkanaście sekund. W dodatku nie muszę zbierać żadnych punktów tylko część wydanych pieniędzy trafia z powrotem na moje konto! Jak to działa? Robiąc zakupy online logujemy się na stronie bonusway.pl. Następnie wybieramy sklep, który nas interesuje i szalejemy z zakupami. Sklep wypłaca prowizję bonusway.pl, który tą właśnie prowizją dzieli się z nami. Nasze pieniądze zostaną nam wypłacone, gdy osiągną minimalną kwotę 40zł. Logując się na bonsway.pl wybieramy sklep z listy setek najpopularniejszych sklepów takich jak Zalando Lounge, Douglas, AliExpress, home&you, Smyk i wiele innych oraz platform Allegro, Tui czy  Booking.com, w których możemy robić zakupy i rezerwować nasze wymarzone podróże. Przy każdym sklepie widzimy jaki procent wydanych pieniędzy wróci na nasze konto. Dla przykładu, rezerwując na platformie Booking.com, logując się przez bonusway.pl, pokój w hotelu w Paryżu na sylwestrową noc warty 1003 zł pojawia się informacja, że na nasze konto odzyskamy 4% czyli 40zł 12gr.  Żeby jeszcze bardziej pomóc Wam w oszczędzaniu Waszych pieniędzy mam dla Was bonus powitalny w Bonusway, dzięki któremu otrzymacie dodatkowo 15zł za pierwsze zakupy! Ja korzystam głównie z aplikacji, która na stałe zagościła w moim telefonie. Dzięki temu zaoszczędzam czas robiąc zakupy w wolnej chwili poza domem.

 TUTAJ LINK DO REJESTRACJI

Jeżeli macie swoje sprawdzone sposoby, które pozwalają Wam oszczędzać czas i pieniądze podczas robienia zakupów podzielcie się nimi w komentarzach! Czy Ty też starasz się być rozsądną shopping queen?

foto-4-31

foto-9-28

foto-12-29

foto-13

W perspektywie jutrzejszego Black Friday i przedświątecznego szału zakupów, warto dołączyć do tej platformy już teraz. Ja mam już wypatrzonych kilka pomysłów na prezent dla moich najbliższych. Możecie je zobaczyć TUTAJ