„Zawsze bądź sobą” tak brzmi hasło kampanii Neonail – i ja się pod nim podpisuję. Nie raz byłam oceniana, i wiem, że spotyka to każdą z nas. Zawsze jesteś ZA JAKAŚ! Wielokrotnie zadaje sobie pytanie, dlaczego tak łatwo przychodzi nam ocenianie innych i w jakim celu to robimy? Najczęściej ta krytyka przychodzi nam, nie znając dobrze osoby ocenianej, nie znając jej historii, bazujemy na płytkich wnioskach, czy informacji przekazanej od kuzynki szwagra ciotki. Słabe.

 Nie raz w życiu zdarzyło mi się, że ‘oceniłam książkę po okładce’, dlatego dzisiaj nie wysuwam pochopnych wniosków i nie oceniam sprawiając komuś przykrość. Staram się być sprawiedliwa, chociaż to jest bardzo trudne, ponieważ często nie mamy czasu na analizę i łatwiej jest nam rzucić puste hasła bez wczuwania się w sytuację drugiej osoby. Ludzie lubią szukać sensacji i cieszą się z czyjegoś niepowodzenia, dopowiadają nieprawdę, a tego nigdy nie potrafiłam zrozumieć. 

Ja wielu umiejętności w relacjach międzyludzkich nauczyłam się pracując w szkole. Spotykając się z różnymi ludźmi w trakcie swojego trzydziestoletniego życia wielokrotnie zdałam sobie sprawę, że nie potrafimy słuchać. Każdy z nas ma potrzebę ‘wygadania się’, ale czy każdy z nas posiada umiejętność „uważnego słuchania” bez przerywania i wtrącania kiedy ktoś oczekuje naszej uwagi i porady? Przyznam, że z tym bywa trudniej.

Pochodzę z niedużego miasta, gdzie wiele osób się zna i kojarzy. Ocenianie zdaje się chyba być dla niektórych hobby. Odnoszę wrażenie, że przez większość swojego życia byłam na świeczniku. Jako młoda dziewczyna – nastolatka uprawiałam zawodowo sport, więc sporo osób kojarzyło mnie ‘na ulicy’, później uczyłam w szkole 10 lat, zatem oczywiste jest, że byłam na językach. W trakcie pracy zawodowej zaczęłam się udzielać w sieci, gdzie nieustannie jestem narażona na ocenę. Tu też pojawiały się pytania do mnie, jak jestem oceniana sieci będąc nauczycielem? Nauczyciel też człowiek, a dzięki takim działaniom udało mi się zbudować nieocenioną nić porozumienia z moimi uczniami, dla których byłam wielokrotnie motywacją do działania i spełniania swoich marzeń. To buduje najbardziej.

Niemniej jednak nauczyłam się nie przejmować bezpodstawną oceną. I z tego miejsca chcę Was poprosić o WIARĘ W SIEBIE.

Czy spotykam się z hejtem w sieci? Bardzo rzadko (na szczęście), ale też nie wyrażam na to zgody. Zawsze (jeśli już) są to konta incognito założone specjalnie, by napisać mi coś niemiłego i sprawić przykrość. Te osoby nie mają odwagi napisać, co sądzą pod swoim imieniem i nazwiskiem, więc dlaczego powinno mi to zająć trzy dni na zamartwianie się. Nie powinnyście tracić czasu na takie komentarze i bezpodstawną krytykę. Ty jesteś sobą, jesteś ZA PRACOWITAZA ZARADNA, ZAODWAŻNA. Bądź sobą, ZAWSZE! 

Życie jest jedno i nie wolno kierować się wyłącznie opinią innych. Wiele z nas tkwi w absurdalnych sytuacjach życiowych bojąc się podjąć decyzji w obawie przed zdaniem ludzi, którzy w rzeczywistości nic dla nas nie znaczą.  Też się bałam. Ale dzisiaj wiem, że było warto. 

Kiedy nadeszła decyzja o rozwodzie spotkałam się z wieloma opiniami, historiami. Wrzało. Na początku czułam smutek, nie złość. I najbardziej mnie denerwowało, że obcy ludzie oceniali moja sytuację życiową nie znając powodów tej decyzji. Jestem osobą dorosłą i odpowiedzialną i nie poruszałam nigdy na forum szczegółów tego traumatycznego dla mnie przeżycia, gdzie z dnia na dzień zmieniło się wszystko. A jednak inni ludzie nie mieli skrupułów, by wypowiadać się na mój temat za moimi plecami. Pytam, dlaczego i co im to dało? Dlaczego tak łatwo jest obgadać i oceniać za plecami, a nie zadzwonić i zapytać wprost? Życie jest przewrotne i każdy ma różne doświadczenia. Czy na pewno zawsze jest czas na ocenianie? Czy masz świadomość, że możesz tym sposobem kogoś zranić – po co to robisz?

Dziś wiem, że wiele łez za mną, trudnych chwil, ale nadal jestem SOBĄ. Nie poddałam się. Staram się, działam, robię swoje. Ty też tak zrób! 

Każda z nas jest wyjątkowa, wokół mamy przyjaciół i rodzinę, na których miłości i szacunku najbardziej powinno nam zależeć. 

Ja jednak sądzę, że każda z nas jest PO PROSTU SOBĄ. I powinnaś w to uwierzyć. Jeśli działasz zgodnie ze swoimi przekonaniami, nikomu nie wyrządzając krzywdy, to dlaczego miałabyś być nieustannie oceniana? Wielokrotnie zastanawiałam się, z czego to wynika. Czy faktycznie z ludzkiej ciekawości i chęci krytykowania, by wzbudzić swoje poczucie wartości? Konstruktywna krytyka ma sens, jeśli jest poparta sensownymi przykładami, towarzyszy temu rozsądny dialog oparty na wzajemnym szacunku. 

Każda z nas ma cechy, które nas wyróżniają JA może jest kolor, który Cię definiuje?

Ja zawsze byłam kolorowym ptakiem, w dzisiejszej stylizacji mam kolor różowy – to podobnie jak kolor czerwony symbol miłości, ciepła i namiętności. Dodatkowo to kolor pogody ducha, wdzięku i uroku.

W NeoNail znajdziesz całą paletę kolorów – wybierz kolor, który definiuje Ciebie. Nowa kampania NeoNail zwraca szczególną uwagę na wyrażenie siebie. Cieszę się, że mogę współpracować z marką, która tak bardzo stawia na kobiecość, wyrażanie siebie, akceptację siebie takimi, jakimi jesteśmy.

Koniecznie obejrzyjcie filmik, który z pewnością doda Wam motywacji – klik

Chciałam Wam również zachęcić do malowania paznokci w domu – jest to wykonalne. Jeśli mi się udało za pierwszym razem, to Wam również się uda! Ja jestem oczarowana kolorami z najnowszej kolekcji DREAMY SHADESklik.

Nieważne z kim, nieważne gdzie – ZAWSZE BĄDŹ SOBĄ, otaczaj się ludźmi, którzy kochają Ciebie taką, jaką jesteś ZA MĄDRĄZAWYSPORTOWANĄ,ZA POMOCNĄZA CIERPLIWĄ